Analýza radikálnych a extrémistických skupín, hnutí, siekt a kultov a ich pôsobenie v Slovenskej republike

978-80-8152-839-2

Autor:Vladimír Lichner
Vedecký redaktordoc. JUDr. Mgr. Dušan Šlosár, PhD.
Rok vydania:2020
Dostupné od:06.02.2020
Katedra:Katedra sociálnej práce

Vedecká monografia sa orientuje na analýzu radikálnych a extrémistických skupín, hnutí, siekt a kultov a ich pôsobenie v Slovenskej republike. Prináša teoretický vhľad do problematiky konkrétnych organizácií a hnutí, ktoré sa v minulosti vyznačovali, alebo sa v súčasnosti vyznačujú príslušnosťou k ideológiám, ktoré by sme mohli označiť ako protispoločenské. Nie je zameraná jednostranne na jeden typ násilného extrémizmu, ale orientuje sa na problematiku jednak pravicových, jednak ľavicových no zároveň i náboženských zoskupení. V záverečnej časti ponúka stručný návrh postupov prevencie, ktoré by mohli významnou mierou ovplyvniť nárast extrémistických prejavov najmä u mladých ľudí.