CIELE PRI NÁSTUPE DOSPELOSTI: AKÉ SÚ A AKO NA NE?

Tlačená publikácia CIELE PRI NÁSTUPE DOSPELOSTI: AKÉ SÚ A AKO NA NE?

bez ISBN

Zostavovateľ:Simona Ďurbisová
Rok vydania:2024
Dostupné od:13.06.2024
Typ dokumentu:príručka, komentár
Poznámka:Publikácia je súčasťou riešenia projektu APVV-19-0284 „Faktory výberu a dosahovania dlhodobých cieľov u mladých ľudí v období prechodu do dospelosti“.

Metodická príručka vznikla ako praktický výstup projektu APVV-19-0284 „Faktory výberu a dosahovania dlhodobých cieľov u mladých ľudí v období prechodu do dospelosti“ Katedry psychológie Filozofickej fakulty Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach.

Obdobie prechodu do dospelosti je charakteristické mnohými zmenami, nestabilitou a neistotou, ktoré sú úzko spojené aj so snahou o dosiahnutie cieľov z rôznych oblastí života – či už ide o vzdelávanie, rodinu/vzťahy, kariéru alebo osobný rast. V rámci projektu bola preto pozornosť venovaná bližšiemu preskúmaniu procesu dosahovania týchto cieľov u ľudí v období nastupujúcej dospelosti. Výskumné zistenia pomohli doplniť doposiaľ chýbajúce informácie o špecifikách tejto problematiky, ako aj poskytnúť účelný základ pre potenciálnu aplikáciu intervenčných aktivít.