Starostlivosť o seba (nielen) pre pomáhajúce profesie

978-80-574-0308-1

Autor:Soňa Lovašová
Rok vydania:2024
Dostupné od:06.05.2024

Téma starostlivosti o seba (self-care) je v súčasnosti veľkým trendom, ktorý vystupuje ako protektívny faktor v mnohých náročných životných situáciách. Realizácia a internalizácia starostlivosti o seba je v niektorých fázach života veľmi žiadúca. Za jednu z náročných životných etáp je považované vysokoškolské štúdium. Štúdium na vysokej škole/univerzite so sebou prináša veľké životné zmeny: nový okruh ľudí; nové druhy študijnej záťaže; nadväzovanie partnerských vzťahov; osamostatňovanie sa. Starostlivosť o seba prináša študentom možnosť, ako vo svojom živote nastoliť poriadok, ako spomaliť a zamyslieť sa nad zmyslom vecí, ako sa udržať v pohode. Cieľom učebnice je pomôcť študentom pochopiť o čom je starostlivosť o seba, v čom môže byť nápomocná a ako ju realizovať. Ponúka rôzne ukážky, príklady a pracovné listy pre prvý kontakt so starostlivosťou o seba.