Edukácia, roč. 7, č. 1/2024

Tlačená publikácia Edukácia, roč. 7, č. 1/2024

Renáta Orosová (výkonný redaktor)

/ ISSN 1339-8725

Vedecký redaktorRenáta Orosová
Ročník7. č.1
Rok vydania:2024
Dostupné od:30.06.2024
Typ dokumentu:časopis
DOI:https://doi.org/10.33542/EDU2024-1-0

Stránka časopisu >>>

Vedecký recenzovaný časopis Edukácia je zameraný na problematiku vzdelávania a výchovy v oblasti základného, stredného a vysokého školstva. Zreteľ kladie na súčasný stav a perspektívy edukačnej praxe, aktuálne aspekty pregraduálnej prípravy učiteľov, sociálnej pedagogiky, špeciálnej pedagogiky, ako aj pedagogické a psychologické aspekty výchovy v základných výchovných inštitúciách z pohľadu širokej pedagogickej verejnosti. Je určený vedeckým pracovníkom, mladým vysokoškolským učiteľom, doktorandom, ako aj odborným a pedagogickým pracovníkom s cieľom prezentovať trendy v edukácii a vyvolať diskusiu k aktuálnym otázkam prezentovaných oblastí výchovy a vzdelávania.

Ciele vedeckého časopisu Edukácia:

• • prezentovať súčasné postavenie a funkciu pedagóga v edukačnej praxi a jeho perspektívy,
  • • prezentovať aktuálne otázky vzdelávania a výchovy z pohľadu učiteľov, sociálnych pedagógov, špeciálnych pedagógov a psychológov,
  • • prezentovať inovácie v edukačnej praxi; analyzovať stav a problémy prepájania teórie a praxe výchovy a vzdelávania vo vzťahu k moderným
       vyučovacím koncepciám,
  • • prezentovať aktuálne trendy v pregraduálnej príprave pedagógov,
  • • prezentovať výsledky empirických výskumov z oblasti pedagogiky, sociálnej pedagogiky, špeciálnej pedagogiky a psychológie v prostredí
       rodiny, školy a mimoškolských výchovných inštitúcií.