Historik, archivár a univerzitný profesor Ferdinand Uličný ´90

Tlačená publikácia Historik, archivár a univerzitný profesor Ferdinand Uličný ´90

978-80-574-0292-3

Zostavovateľ:Drahoslav Magdoško
Rok vydania:2024
Dostupné od:01.06.2024
Typ dokumentu:zborník príspevkov
DOI:https://doi.org/10.33542/HAU-0292-3-0

Hlavný zámer zborníka, ktorý držíte v rukách, predstavuje práve vzdanie pocty historikovi, ktorý svojim úctyhodným vedeckým dielom výrazne prispel k utváraniu slovenskej historiografie, predovšetkým medievalistiky. Zároveň sa tu vyslovuje uznanie za rozsiahlu a v nemalej miere priekopnícku prácu archivára, ktorý pomáhal rozvíjať moderné archívnictvo na východe Slovenska. A v neposlednom rade ide o formu poďakovania za prácu vysokoškolského pedagóga, ktorého predmety absolvovali stovky študentov, a ktorý si svojim podnetným prístupom získal ich srdcia. Na všetkých týchto troch rovinách má cenné zásluhy prof. PhDr. Ferdinand Uličný, DrSc. (*18. 8. 1933, Ploštín), ktorý v lete roku 2023 oslávil životné jubileum 90. rokov.