Slovensko-maďarské vzťahy v čase

Tlačená publikácia Slovensko-maďarské vzťahy v čase

Ján Sabol ml.  - Lena Ivančová (eds.)

978-80-574-0342-5

Zostavovatelia:Ján Sabol - Lena Ivančová
Rok vydania:2024
Dostupné od:24.06.2024
Typ dokumentu:zborník príspevkov
Poznámka:Zborník konferenčných príspevkov je výstupom grantového projektu SKHU Vzťahy v čase, ktorý je podporený v rámci programu Interreg Maďarsko- Slovensko.
DOI:https://doi.org/10.33542/SMV-0342-5

Zborník príspevkov z historicko-kulturologickej vedeckej konferencie konanej 7. mája 2024 v Košiciach

Zborník príspevkov z historicko-kulturologickej vedeckej konferencie Slovensko-maďarské vzťahy v čase pokrýva široké spektrum historických, kulturologických, literárnovedných, teatrologických, mediálnych, politických i sociálnych aspektov slovensko-maďarských vzťahov a poskytuje tak hlbší pohľad na ich vnútornú kontinuitu a dynamiku. Jednotlivé vedecké príspevky hodnotia vplyv histórie a vzájomnej koexistencie na divadlo, literatúru, film i ďalšie tvorivé prejavy. Zborník koncepčne vyzdvihuje dôležitosť interdisciplinárneho prístupu k štúdiu slovensko-maďarských vzťahov. Potvrdzuje význam dialógu a tvorivej spolupráce medzi národmi, kolektívmi, jednotlivcami.