Jak se vyhnout plagiátorství. Příručka pro studenty.

978-80-246-4790-6

Autori:Petr Černikovský, Tomáš Foltýnek, Josef Fontana, Zuzana Gojná, Dita Henek Dlabolová, Tomáš Holeček, Jan Hradecký, Irena Kozmanová, Jan Mach, Radka Římanová, Klára Tesaříková, Čermáková, Adriana Válová, František Vorel, Helena Vorlová
Rok vydania:2020
VydavateľUniverzita Karlova, Nakladatelství Karolinum
Poznámka:Publikace byla vydána za podpory Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy a je jedním z výstupů v centralizovaném rozvojovém projektu MŠMT-12222/2019-3 „Prevence plagiátorství ve studentských pracích“.

V této příručce si ukážeme, jak správně pracovat s literárními zdroji neboli prameny, ze kterých vycházíte při psaní seminárek, závěrečných prací a dalších akademických textů. Vlastně všude, kde používáte poznatky svých předchůdkyň a předchůdců.

Sami víme, že někdy je lákavé ulehčit si práci. Zvlášť když někdo naprosto dokonale formuloval přesně to, co chceme říct, nebo když nás tlačí čas. To je velmi zrádné. Ukazuje se, že i roky po ukončení studia může být taková věc odhalena. Samozřejmě, k dodržování akademické etiky vás nemůže donutit žádná příručka.

V této příručce se dozvíte:

• - kde vzít vlastní myšlenky
  • - jak správně citovat různé zdroje
  • - co přesně se považuje za plagiátorství
  • - jak se vyhnout různým formám plagiátorství
  • - příklady (ne)slavných plagiátů
  • - o třech O proti plagiátorství
  • - a na závěr i pár tipů, jak nespadnout do časového presu

Autori