The XIV. European Magnetic Sensors and Actuators Conference – EMSA2024 - Book of Abstracts

Tlačená publikácia TheXIV. EuropeanMagnetic Sensors and Actuators Conference – EMSA2024

978-80-574-0340-1

Zostavovateľ:Jozef Bednarčík
Rok vydania:2024
Dostupné od:24.06.2024
Typ dokumentu:zborník abstraktov
Jazyk publikácie:angličtina
Fakulta/pracovisko UPJŠ:Prírodovedecká fakulta UPJŠ
DOI:https://doi.org/10.33542/EMSA-0340-1

European Magnetic Sensors and Actuators Conference (EMSA) je konsolidované európske fórum, ktoré slúži na hodnotenie stavu, nedávneho pokroku a vývoja v oblasti technológie magnetických senzorov a magnetických aktuátorov. Konferencia EMSA sa prvýkrát konala v roku 1996 v Iasi (Rumunsko) a odvtedy pokračuje každé dva až tri roky v rôznych európskych mestách. Cieľom konferencie je vytvoriť prehľad o výskume magnetických snímačov a aktuátorov/spínačov, rozpoznať ich význam v modernom priemysle a identifikovať potenciálnu budúcu spoluprácu výskumníkov pôsobiacich v tejto oblasti. EMSA 2024 poskytne vynikajúcu príležitosť spojiť vedcov a inžinierov z univerzít, výskumných ústavov a priemyslu, aby predstavili a prediskutovali svoje najnovšie výsledky týkajúce sa základných aj aplikovaných aspektov magnetických snímačov a aktuátorov/spínačov.