0
Cart
Custom content
<p>This is custom content</p>
  • Novinka
    Myslenie a spoločnosť v priebehu dejín. Stretnutie mladých historikov XIV.

Myslenie a spoločnosť v priebehu dejín. Stretnutie mladých historikov XIV.

E-kniha

Helena KuncováPavol Hric (eds.)

Zborník “Stretnutie mladých historikov XIV“ s témou Myslenie a spoločnosť v priebehu dejín prináša súbor vedeckých príspevkov, ktoré sa venujú vzťahu medzi myslením a spoločenskými zmenami v historickom vývoji. Doktorandi a doktorandky z rôznych univerzít a inštitúcií analyzujú, ako politické, ekonomické a sociálne premeny ovplyvňovali myslenie rôznych sociálnych skupín a naopak, ako tieto zmeny v myslení formovali dejinné procesy. Každý príspevok bol podrobený odbornému hodnoteniu dvoch garantov, ktorých pripomienky sú reflektované v predkladanej verzii zborníku. Témy príspevkov sú rozdelené do jednotlivých blokov, v ktorých boli prezentované na konferencii 15. a 16. októbra 2024 na Katedre histórie, FF UPJŠ v Košiciach. Zborník obsahuje príspevky nasledujúcich prezentujúcich: Mgr. Michal Pajer, Mgr. Helena Kuncová, Mgr. Barbora Mlyneková, PhDr. Patrik Beňuš, Mgr. Mária Rímešová, Mgr. Pavol Hric, Mgr. Monika Tresová, Mgr. Miriama Balvirčáková, Mgr. Monika Soukupová, PhDr. Ivan Chylák, Mgr. Dorota Tóthová, Mgr. Dominik Šípoš, Mgr. Martin Pastor a Mgr. Jaroslav Valent.

Stiahnite si e-knihu zadarmo (pdf)

Množstvo

978-80-574-0395-1

Základné informácie:

Spôsob publikovania:
E-kniha (pdf)
Zostavovatelia:
Helena Kuncová – Pavol Hric
Typ dokumentu:
zborník príspevkov
Počet strán:
181
Dostupné od:
27.03.2025
Rok vydania:
2025
Jazyk publikácie:
slovenčina
Fakulta UPJŠ:
Filozofická fakulta
Licencia:
CC BY NC ND (Uveďte autora - Nepoužívajte komerčne - Nespracovávajte)
- Zadarmo na stiahnutie

Produkty v rovnakej kategórii: 16

Podpora rozvoja pedagogických zručností...

E-kniha

E-kniha

Marián Kireš - Renáta Orosová a kol.

Vysokoškolská učebnica je určená študentom učiteľstva a cvičným učiteľom ako pomôcka pri rozvoji pedagogických zručností budúcich učiteľov, absolventov UPJŠ v Košiciach. Spracovaný súbor vyučovacích metód a stratégií spolu s námetmi na metodiky a ukážkami metodík má napomôcť sa snažíme o stotožnenie študentov (stotožneniu budúcich učiteľov) s inovatívnymi stratégiami a metódami vyučovania. Ako problematická sa v rámci realizácie pedagogických praxí študentov javí aj nedostatočná vo všetkých zabezpečovaných vyučovacích predmetoch (učiteľských aprobáciách).

Vytvárame podporu pre súčinnosť medzi inovatívnosťou vysokoškolskej prípravy a praxou študenta v cvičnej škole ako aj jasne definovaný dopyt na cvičného učiteľa, koordinácia pôsobenia. Ponúkame koordináciu v pôsobení na budúceho učiteľa a cielenejší rozvoj jeho profesijných kompetencií počas všetkých druhov praxí.

Cviční učitelia Cvičným učiteľom ponúkame prakticky orientovaný materiál a nabádame ich k tvorbe pozitívnej pracovnej klímy študenta učiteľstva počas pedagogických praxí a vytváraniu priestoru pre aplikáciu rôznych inovatívnych stratégií a metód vyučovania, ktoré študent učiteľstva už teoreticky ovláda.

Stiahnite si e-knihu zadarmo (pdf)

Návod na písanie záverečných prác
  • Novinka

Návod na písanie záverečných prác

10,00 €
Dostupnosť: 1000 Na sklade

E-kniha

Eva Žiaková

Predkladaná publikácia sa zaoberala problematikou písania záverečných prác, tvorby bibliografických odkazov a systémov citovania s aplikáciou normy STN ISO 690: 2012, Informácie a dokumentácia. Návod na tvorbu bibliografických odkazov na informačné pramene a ich citovanie. Úvodná kapitola popisovala delenie záverečných prác a proces od výberu a zadania témy práce až po jej obhajobu. Formálnej úprave práce bola venovaná druhá kapitola. V tretej kapitole bola podrobne vysvetlená tvorba bibliografického odkazu a jednotlivé systémy citovania. Všeobecným pravidlám citovania sa venovala záverečná kapitola. Cieľom autorov bolo poskytnúť študentom všetky informácie a potrebné usmernenia týkajúce sa formálnej úpravy a citovania, ktoré sú potrebné na napísanie záverečnej práce.

Duchovnosť v (re)interpretácii diel slovenskej...

E-kniha

E-kniha

Ivica Hajdučeková

Súbor štúdií zaradených do monografickej publikácie Duchovnosť v (re)interpretácie diel slovenskej literatúry vznikal a dozrieval postupne, v priebehu viac ako desiatich rokov (2003 – 2015).

Niektoré štúdie boli súčasťou obhájenej dizertačnej práce Kompozičné a sémantické osobitosti slovenskej medzivojnovej prózy (Prešov 2005), iné vznikli v rámci vedeckovýskumných (grantových) projektov, no všetky sa dotvárali na pozadí precizovania vybraných metodických prístupov. Štúdie boli postupne publikované v odborných časopisoch, vedeckých zborníkoch doma aj v zahraničí (presné údaje uvádzame v poznámkach pod čiarou aj v edičnej poznámke).

Do monografie ich zoraďujeme podľa obdobia vzniku, nie publikovania, aby sa zachovala genéza autorkinej vedeckovýskumnej profilácie. Ich usporiadaním sú sekundárne rešpektované aj analyticko-interpretačné prieniky do poetiky konkrétnych textov. To je dôvod, prečo sa najprv uvádzajú práce zo slovenskej medzivojnovej literatúry a až po nich nasledujú tie, ktoré sú orientované na tvorbu slovenských realistov.

Stiahnite si e-knihu zadarmo (pdf)

Historický prameň v súčasnosti – archívy,...

E-kniha

E-kniha

Mária Fedorčáková, Miriama Filčáková (eds.)

Zborník príspevkov z 12. vedeckej konferencie mladých historikov, ktorú zorganizovala Katedra histórie Filozofickej fakulty Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach v spolupráci so Štátnym archívom v Košiciach a Slovenskou historickou spoločnosťou pri SAV 12. októbra 2022

Témou konferenčného zborníka z vedeckej konferencie doktorandov je problematika prameňov, ich interpretácie a využívania súčasných digitálnych technológií pri ich skúmaní a sprístupňovaní. Zborník tvorí 7 príspevkov od autorov pôsobiacich na slovenských a českých univerzitách. Digitalizácii pečatí sa venuje príspevok Barbory Borůvkovej. Problematikou budovania cestnej siete v novovekom Francúzsku a písomným a kartografickým prameňov sa venuje Michael Dudzik. Trendy digitalizácie v slovenských archívoch a ich vnímanie bádateľmi spracovala vo svojej štúdii Miriama Fialkovičová. Miriama Filčáková sa zaoberala prameňmi k dejinám terciárneho vzdelávania v Košiciach v súvislosti so založením UPJŠ. Možnosťami výskumu prameňov k elektrifikácii Slovenska sa zaoberá štúdia Dominika Hrtusa. Ondrej Šály vo svojom príspevku spracoval listy poddaných v 18. storočí ako prameň k hospodárskym dejinám. Možnostiam výskumu cirkevných dejín Užskej stolice v novoveku sa venuje Vavrinec Žeňuch.

Stiahnite si e-knihu zadarmo (pdf)

Pandémia & demokracia. Budúcnosť demokracie v...

E-kniha

E-kniha

Barbora Linhartová - Peter Dubóczi - Dávid Gajdoščík (eds.)

Zborník príspevkov z X. ročníka Medzinárodnej vedeckej konferencie študentov a mladých vedeckých pracovníkov organizovanou 1. októbra 2021 Katedrou politológie Filozofickej fakulty Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach, v spolupráci s Inštitútom politických vied a verejnej správy Fakulty politológie a žurnalistiky Univerzity Marie Curie-Sklodowskej v Lubline, Ústavom sociálnych štúdií Fakulty regionálneho rozvoja a medzinárodných štúdií Mendelovej univerzity v Brne, Katedrou politológie Filozofickej fakulty Univerzity v Miškovci a OZ Res Publica.

Stiahnite si e-knihu zadarmo (pdf)

Používame cookies

Súbory cookie a ďalšie technológie sledovania používame na zlepšenie vášho zážitku z prehliadania našich webových stránok, na to, aby sme vám zobrazovali prispôsobený obsah a cielené reklamy, na analýzu návštevnosti našich webových stránok a na pochopenie toho, odkiaľ naši návštevníci prichádzajú.