0
Cart
Custom content
<p>This is custom content</p>

Pandémia & demokracia. Budúcnosť demokracie v postcovidovej dobe

E-kniha

Barbora Linhartová - Peter Dubóczi - Dávid Gajdoščík (eds.)

Zborník príspevkov z X. ročníka Medzinárodnej vedeckej konferencie študentov a mladých vedeckých pracovníkov organizovanou 1. októbra 2021 Katedrou politológie Filozofickej fakulty Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach, v spolupráci s Inštitútom politických vied a verejnej správy Fakulty politológie a žurnalistiky Univerzity Marie Curie-Sklodowskej v Lubline, Ústavom sociálnych štúdií Fakulty regionálneho rozvoja a medzinárodných štúdií Mendelovej univerzity v Brne, Katedrou politológie Filozofickej fakulty Univerzity v Miškovci a OZ Res Publica.

Stiahnite si e-knihu zadarmo (pdf)

Množstvo

978-80-574-0102-5

Základné informácie:

Spôsob publikovania:
E-kniha (pdf)
Zostavovatelia:
Barbora Linhartová • Peter Dubóczi • Dávid Gajdoščík
Typ dokumentu:
zborník príspevkov
Počet strán:
312
Dostupné od:
20.05.2022
Rok vydania:
2022
Vydanie:
1. vydanie
Jazyk publikácie:
slovenčina
Fakulta UPJŠ:
Filozofická fakulta
Poznámka:
Publikácia vychádza ako výstup grantového projektu KEGA 014UPJŠ - 4 / 2020 Inovatívny model vzdelávania vedúceho k aktívnemu občianstvu ako prevencii pred nárastom politického extrémizmu u študentov.
- Zadarmo na stiahnutie

Produkty v rovnakej kategórii: 16

Sebareflexívny pedagogický denník

E-kniha

E-kniha

Renáta OrosováKatarína PetríkováLucia Diheneščíková

Na základe analýzy sebareflexívnych kompetencií študentov učiteľstva, zistení názorov cvičných učiteľov a ich následných odporúčaní a vychádzajúc z kompetencií orientovaných na žiaka a kompetencií orientovaných na edukačný proces sme vytvorili protokol implementácie sebareflexívnych metód, t. j. sebareflexívny pedagogický denník, ktorý predstavuje inováciu metód rozvoja sebareflexívnych kompetencií študentov učiteľstva v praktickej profesijnej príprave, konkrétne sebareflexívneho náčuvu, sebareflexívneho rozhovoru a sebareflexívneho pozorovania.

Sebareflexívny pedagogický denník je výstupom riešenia grantového projektu VVGS „Inovácie metód rozvoja sebareflexívnych kompetencií študentov učiteľstva v praktickej profesijnej príprave“. Predstavuje inovatívnu a kreatívnu odbornú textovú pomôcku nielen pre študentov učiteľstva, ale rovnako aj pre vysokoškolských pedagógov praktickej profesijnej prípravy a cvičných učiteľov zo základných a stredných škôl. Jeho anglická verzia ponúka možnosti využitia v rámci študijných pobytov študentov učiteľstva v zahraničí. Zároveň je prostriedkom transparentnosti a jednotnosti v praktickej profesijnej príprave študentov učiteľstva, a to so zreteľom na rozvoj sebareflexívnych kompetencií.

Stiahnite si e-knihu zadarmo (pdf)

Doktorandské miscelaneá 6

E-kniha

E-kniha

Lukáš Šutor (ed.)

Aktuálny, šiesty zväzok Doktorandských miscelaneí tvorí osem príspevkov zo štyroch študijných programov, pričom na dvoch príspevkoch participovali aj autori mimo doktorandského štúdia. Vzhľadom na obmedzenie rozsahu jednotlivých príspevkov a osobitosť výskumov si autori zvolili rôznu šírku a hĺbku prezentácie dizertačných tém. Niektoré príspevky predstavujú úvod do problematiky, iné ponúkajú zhrnutie doterajších výsledkov a ďalšie sa koncentrujú na podrobnú analýzu parciálneho problému. Tieto tri prístupy nemusia prezrádzať len fázu výskumu, v ktorej sa doktorand nachádza, ale aj jeho možné výskumné priority.

Hlavným menovateľom všetkých čísel zborníka ostáva medziodborová rôznorodosť, v ktorej možno sledovať istú kontinuitu. Špecifické sú témy, ktoré sa objavujú pravidelne. V týchto prípadoch je popri striedajúcich sa doktorandoch kľúčový školiteľ (v pozícii spoluautora) a jeho výskumné zameranie/projekt, na ktorom doktorandi participujú. Toto rozvíjanie výskumnej kontinuity vidíme najmä v príspevkoch z odboru sociálnej práce.

Stiahnite si e-knihu zadarmo (pdf)

Dejiny filozofie ako filozofický problém

E-kniha

E-kniha

Vladimír Leško - Pavol Tholt (eds.)

Zborník štúdií z IV. medzinárodného filozofického sympózia Dejiny filozofie ako filozofický problém, ktoré sa uskutočnilo v dňoch 14. - 15. októbra 2010

Filozofický zborník je záverečnou prezentáciou výsledkov práce bádateľských kolektívov výskumných projektov VEGA 1/0650/08 - Heidegger a dejiny filozofie a VEGA 1/4679/07 - Asubjektívna fenomenológia Jana Patočku a dejiny filozofie riešených na katedre filozofie a dejín filozofie FF UPJŠ v Košiciach.

Stiahnite si e-knihu zadarmo (pdf)

Poznanie, spoločnosť, dejiny. Stretnutie...

E-kniha

E-kniha

Miriama Filčáková (ed.)

Zborník príspevkov z 11. vedeckej konferencie mladých historikov, ktorú organizovala Katedra histórie Filozofickej fakulty Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach spolu so Slovenskou historickou spoločnosťou pri SAV v dňoch 19. – 20. októbra 2021

V súčasnosti sú tieto dejiny často prezentované ako rozšírenie dejín vedy. História poznania nielen rozširuje hranice dejín vedy, ale skúma hranice medzi rôznymi formami poznania a nepoznania. Rovnako ako sa štúdie historickej pamäti rozšírili a doplnili svoj záujem o výskum zabúdania, dejiny vedomosti zahŕňajú štúdie nevedomosti. Upriamujú pozornosť na zmenu, ktorá prebehla v posledných desaťročiach: od sakralizácie vedy a úcty k odborným znalostiam, po vypovedanie vedy a neustále spochybňovanie odborných znalostí, na ktoré musí história znalostí rovnako reagovať. Poznatky ako produkt, tvoria základ ľudských interakcií a majú aj svoju minulosť. Aký bol význam vedomostí a poznania v rôznych historických obdobiach? Ako štátna moc ovplyvňovala rozvoj poznania a vedomostí? Čo možno v určitej historickej epoche alebo kultúre považovať za poznanie? Napokon, existuje nejaká ľudská činnosť, ktorú nemožno považovať za poznanie? V súčasnosti možno v oblasti dejín poznania pozorovať veľký rozmach výskumu, publikačnej činnosti, ako aj vznik nových inštitúcií.

Príspevkom rozširujúcim spôsob nazerania na minulosť vedomostí a poznania bude venovaný v poradí jedenásty ročník doktorandskej konferencie–Stretnutie mladých historikov XI. organizovaný Katedrou histórieFFUPJŠvspoluprácisoSlovenskouhistorickouspoločnosťoupriSAV.Cieľom konferencie, určenej slovenským a zahraničným doktorandom, je poskytnúť priestor na prezentáciu najnovších výsledkov vedeckého výskumu, odbornú diskusiu, nadviazanie kontaktov, rozvíjanie spolupráce a vzájomnú výmenu skúseností širšej historickej komunity. Východiskom konferencie je recenzovaný zborník, ktorý pozostáva z publikačných výstupov aktívnych účastníkov.

Stiahnite si e-knihu zadarmo (pdf)

Čo prinieslo sociálnej práci 100 rokov? Minulé...

E-kniha

E-kniha

Katarína ŠiňanskáFrantiška Petriková (eds.)

Zborník príspevkov z vedeckej konferencie s medzinárodnou účasťou konanej dňa 29.11.2019 v Košiciach

Predkladaný zborník sa venuje rôznym pohľadom na problémy, ktorým sa venuje oblasť sociálnej práce a taktiež aj na zmeny v orientácii sociálnej práce vzhľadom na aktuálne požiadavky spoločnosti. Zborník  je tvorený širokou škálou príspevkov z rôznych okruhov, ktoré patria do sféry sociálnej práce.

Príspevky sa venujú kybernetickému svetu sociálnej práce, supervízii, starostlivosti o seba, rizikovému správaniu, ale taktiež aj sociálnej práci v minulosti. Kybernetický priestor v sociálnej práci je rozpracovaný vo viacerých príspevkoch, z čoho je možné konštatovať, že ide o nový rozmer týkajúci sa sociálnej práce. Autori v príspevkoch, ktoré sa venujú kybernetickému svetu považujú práve „kyberpriestor“ za novú formu poradenstva a pomoci klientom, keďže súčasná doba je viac orientovaná na online svet.

Zborník príspevkov z vedeckej konferencie s medzinárodnou účasťou s názvom Čo prinieslo sociálnej práci 100 rokov? Minulé a súčasné podoby sociálnej práce je preto venovaný rozličným témam, podnetom a pohľadom na prínos sociálnej práce za 100 rokov, skúma a hodnotí minulé, súčasné ale taktiež i budúce podoby sociálnej práce ako vedy.

Stiahnite si e-knihu zadarmo (pdf)

Používame cookies

Súbory cookie a ďalšie technológie sledovania používame na zlepšenie vášho zážitku z prehliadania našich webových stránok, na to, aby sme vám zobrazovali prispôsobený obsah a cielené reklamy, na analýzu návštevnosti našich webových stránok a na pochopenie toho, odkiaľ naši návštevníci prichádzajú.