0
Cart
Custom content
<p>This is custom content</p>
    Sociálne a politické analýzy 2-2013
    Sociálne a politické analýzy 2-2013

Sociálne a politické analýzy 2-2013

E-časopis

Juraj Schenk a kol.

Vedecký časopis Sociálne a politické analýzy je interaktívnou elektronickou platformou pre komunikáciu a prezentáciu (publikovanie) odborníkov a ich práce z oblasti základného a aplikovaného výskumu a analýz v sociologických, psychologických, politologických a metodologických kontextoch. Ide o médium, zamerané na intenzívnu podporu výskumných aktivít a analýz v interdisciplinárnom rámci, výmenu skúseností, rozvoj spolupráce a vitalizáciu produkcie v tejto oblasti vedeckej práce.
Publikačná časť časopisu ponúka priestor pre uverejňovanie prác ako sú:
- pôvodné výskumné sociologické, psychologické, politologické štúdie a analýzy v ľubovoľných oblastiach sociálneho života
- metodologické štúdie
- výskumné správy
- štúdie z kvalifikačných prác
- projekty výskumov a analýz
- rezenzie

Stiahnite si e-časopis zadarmo (pdf)

Množstvo

(ISSN) 1337 5555

Základné informácie:

Výkonný redaktor:
Juraj Schenk
Typ dokumentu:
časopis
Počet strán:
516
Ročník:
7.
Rok vydania:
2013
Jazyk publikácie:
slovenčina, angličtina
Fakulta UPJŠ:
Filozofická fakulta
- Zadarmo na stiahnutie

Produkty v rovnakej kategórii: 16

Pregraduálna príprava učiteľov (Organizácia...

E-kniha

E-kniha

Renáta Orosová - Zuzana Boberová

Vysokoškolská učebnica Pregraduálna príprava učiteľov – Organizácia pedagogickej praxe na UPJŠ reflektuje zmeny, ktoré nastali v pregraduálnej príprave študentov učiteľstva akademických predmetov v súvislosti s komplexnou akreditáciou v roku 2015. Je určená pre študentov II. stupňa vysokoškolského štúdia v študijných programoch Učiteľstva akademických predmetov na Filozofickej fakulte a Prírodovedeckej fakulte UPJŠ v Košiciach. Cieľom vysokoškolskej učebnice je poskytnúť teoretické východiská a metodické usmernenia k organizácii všetkých typov pedagogickej praxe realizovanej v podmienkach UPJŠ.

Príprava na učiteľskú profesiu má teoretický a praktický charakter. Kým teoretická akademická príprava je zameraná na získavanie a rozvoj vedomostí, zručností a spôsobilostí v oblasti pedagogiky, psychológie a vo vedných odboroch vyučovacích predmetov, tak praktická profesijná príprava je orientovaná na prípravu na výkon samotného povolania, teda didaktický charakter vyučovacieho procesu. Značná časť praktickej prípravy na učiteľskú profesiu je realizovateľná v rámci predmetu pedagogická prax, ktorý má v podmienkach UPJŠ štyri podoby/stupne – Hospitačná náčuvová pedagogicko-psychologická prax, Výstupová priebežná prax, Výstupová súvislá prax I a Výstupová súvislá prax II.

Stiahnite si e-knihu zadarmo (pdf)

Základy filozofickej antropológie I.

E-kniha

E-kniha

Kristína Bosáková

Predkladaná vysokoškolská učebnica filozofickej antropológie je určený študentom tak jednoodborovej filozofie, ako aj filozofie v dvojodborovej kombinácii s iným smermi, prírodovedných alebo humanitných vied. Učebnica si kladie za cieľ nielen uviesť študentov do základov modernej filozofickej antropológie, ale má aj didakticko-filozofické zameranie. To je badateľné nie len v teoretickej časti jednotlivých kapitol, ale prejavuje sa to najmä v podobe úryvkov z pramenných textov, obsiahnutých na záver každej kapitoly a následných otázok, určených na analýzu týchto textov.

Cieľom práce nie je len priblíženie dôležitých, filozoficko-antropologických otázok študentom filozofie, ale aj možnosti, ako o týchto otázkach učiť v budúcej pedagogickej praxi. Učebnica má preto veľký význam aj pre nepedagogický smer štúdia, no snáď ešte väčší pre študentov pedagogických smerov a budúcich učiteľov.

Stiahnite si e-knihu zadarmo (pdf)

Podoby vnútorných i vonkajších faktorov...

E-kniha

E-kniha

Eva Žiaková

Zborník príspevkov z vedeckej konferencie s medzinárodnou účasťou konanej dňa 27. 11. 2015 v Košiciach

Stres sa v rozvinutých spoločnostiach stáva súčasťou bežného života, čo negatívne vplýva na telesný a duševný stav človeka. Zborník príspevkov z vedeckej konferencie s medzinárodnou účasťou s názvom Podoby vnútorných i vonkajších faktorov zvládania záťaže z pohľadu teórie i praxe sociálnej práce je preto venovaný problematike zvládania záťaže z interdisciplinárneho pohľadu.
Zaoberá sa celým spektrom problematiky zvládania od najvnútornejších špecificky definovaných faktorov C – systému zvládania u onkologických pacientov a pacientok, zvládania systému vyhorenia v pomáhajúcich profesiách, sociologických súvislostí onkologického ochorenia, cez mieru sociálnej opory, ktorá ponúka človeku priestor pre zvládanie záťaže, až po možnosti zvládania záťažových situácií v najrôznejších oblastiach života.

Emigration intentions and risk behaviour among...

E-kniha

E-kniha

Oľga OrosováBeáta Gajdošová (eds.)

Táto publikácia zohľadňuje sociálne, ekonomické, politické a psychologické ukazovatele emigračného správania a emigračných zámerov ako primeraných prediktorov budúceho správania.

Teórie motivácie a teórie behaviorálnych zámerov a ich efektívnosť sú v migračnom výskume populárne. Na druhej strane, Health Belief Model a jeho adaptácia pri výskume emigračných úmyslov prináša na túto tému relatívne nový a perspektívny pohľad.

Podľa výsledkov prezentovaných v tejto publikácii, sú faktory, ktoré priťahujú študentov k emigrácii (pull faktory) jazykové zručnosti a kariérne príležitosti v zahraničí, túžba po zmene a novej skúsenosti, vnímaná emigračná realizovateľnosť a sebaúčinnosť.

Stiahnite si e-knihu zadarmo (pdf)

Research Into Correlations Between Deformations...

E-kniha

E-kniha

Marcela Gbúrová - Daniel Dobiaš - Jana Šutajová - Gabriel Eštok - Ján Ruman - Tomáš Dvorský

Výskum korelácií medzi deformáciami politického povedomia a nárastom politického extrémizmu medzi žiakmi stredných škôl v Košickom samosprávnom kraji a Prešovskom samosprávnom kraji.

Problém politického extrémizmu má pomerne dlhé obdobie výskumu a treba zdôrazniť, že najmä v poslednom období mu je venovaná zvýšená pozornosť v politologickej komunite nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí. Vzhľadom na špecifiká tejto antidemokratickej formy politického diskurzu, ktorá má nielen explicitné podoby, ale aj veľmi sofistikované prejavy namierené proti demokracii (extrémizmus stredu alebo centristický extrémizmus), sa tejto problematike venujú aj odborníci z iných humanitných a spoločenských disciplín: história, psychológia, antropológia, sociológia a pod.

Spoločným záujmom tejto odbornej komunity je analyzovať rôzne formy extrémistických diskurzov a naratívov, hľadať národné špecifiká extrémizmu zakotvené v ich historických, spoločenských a kultúrnych kontextoch, ale zároveň odhaľovať nadnárodné extrémistické vplyvy v globalizujúcom sa svete a navrhovať stratégie založené na dôkazoch na boj proti extrémistickým diskurzom.

Stiahnite si e-knihu zadarmo (pdf)

Používame cookies

Súbory cookie a ďalšie technológie sledovania používame na zlepšenie vášho zážitku z prehliadania našich webových stránok, na to, aby sme vám zobrazovali prispôsobený obsah a cielené reklamy, na analýzu návštevnosti našich webových stránok a na pochopenie toho, odkiaľ naši návštevníci prichádzajú.