0
Cart
Custom content
<p>This is custom content</p>

Ako nájsť zmysel života v sociálnej práci s rizikovými skupinami (2. ročník Košických dní sociálnej práce)

E-kniha

Eva Žiaková (ed.)

Zborník príspevkov z vedeckej konferencie s medzinárodnou účasťou v rámci projektu VEGA č. 1/0282/12 Interdisciplinárna analýza zmyslu života a jeho komponentov v sociálne významných skupinách adolescentov z hľadiska jeho formovania a možnej intervencie.

Úvodné slovo je veľmi dobrý priestor na to, aby sme spoločne zhodnotili, čo sa nám podarilo uskutočniť pri riešení našej spoločnej vedeckovýskumnej úlohy zameranej na výskum zmyslu života v sociálnej rizikových skupinách adolescentov. Predovšetkým sme si položili otázku, čo sme o zmysle života doteraz zistili, teda, čo o ňom vieme.

Druhou otázkou, ktorú sme si položili, je: čo nás na doterajších výsledkoch prekvapilo. Obsahom tretej otázky bola myšlienka, čo chceme urobiť preto, aby sme rozpor toho, čo sme zistili a toho, čo chceme dosiahnuť, odstránili.

Poslednou otázkou v hodnotení riešenia vedeckovýskumnej úlohy bola otázka: čo o zmysle života adolescentov (ne)vieme a chceme vedieť v budúcnosti, resp. na čo sa sústrediť, aby sme vedeli vypracovať čo najefektívnejšie logoterapeutické a socioterapeutické metódy k práci sociálnych pracovníkov so sociálne rizikovými skupinami adolescentov.

Stiahnite si e-knihu zadarmo (pdf)

Množstvo

978-80-8152-140-9

Základné informácie:

Spôsob publikovania:
E-kniha (pdf)
Zostavovateľ:
Eva Žiaková
Typ dokumentu:
zborník príspevkov
Počet strán:
349
Dostupné od:
30.04.2014
Rok vydania:
2014
Vydanie:
1. vydanie
Jazyk publikácie:
slovenčina, angličtina
Fakulta UPJŠ:
Filozofická fakulta
Poznámka:
Zborník vychádza rámci projektu VEGA č. 1/0282/12 Interdisciplinárna analýza zmyslu života a jeho komponentov v sociálne významných skupinách adolescentov z hľadiska jeho formovania a možnej intervencie.
- Zadarmo na stiahnutie

Produkty v rovnakej kategórii: 16

Sociálne a politické analýzy 1-2016

E-kniha

E-časopis

Juraj Schenk a kol.

Vedecký časopis Sociálne a politické analýzy je interaktívnou elektronickou platformou pre komunikáciu a prezentáciu (publikovanie) odborníkov a ich práce z oblasti základného a aplikovaného výskumu a analýz v sociologických, psychologických, politologických a metodologických kontextoch. Ide o médium, zamerané na intenzívnu podporu výskumných aktivít a analýz v interdisciplinárnom rámci, výmenu skúseností, rozvoj spolupráce a vitalizáciu produkcie v tejto oblasti vedeckej práce.


Publikačná časť časopisu ponúka priestor pre uverejňovanie prác ako sú:
- pôvodné výskumné sociologické, psychologické, politologické štúdie a analýzy v ľubovoľných oblastiach sociálneho života
- metodologické štúdie
- výskumné správy
- štúdie z kvalifikačných prác
- projekty výskumov a analýz
- rezenzie

Stiahnite si e-časopis zadarmo (pdf)

Etika o vzťahu človeka a Zeme
  • Výpredaj!
  • -45%

Etika o vzťahu človeka a Zeme

20,01 € 11,01 € -45%
Dostupnosť: 30 Na sklade

 Ľubov Vladyková 

Ekologická etika ako typ aplikovanej etiky sa orientuje: 1. problémovo – poukazuje na konkrétne problémové oblasti poškodzovania prírody, napr. toxické odpady, kyslé dažde a i., riešia sa zložité prepojenia etických, technických, ekonomických a politických otázok, otázok medzinárodného práva a bezpečnosti; alebo sa fundament ekologických problémov odhaľuje ako: 2. odcudzenie človeka od hlbokých koreňov bytia, od biotopu, od vlastnej prirodzenosti, od existenčného habitatu, resp. zodpovednosti voči svetu prírody atď. Tu vystupuje do popredia požiadavka inkrementálneho rozšírenia morálky – pozornosť sa sústreďuje na problematiku rozšírenej etizácie a hodnotovej autonómie všetkých fragmentov biosféry (diskusie o možnostiach proprírodnej axiológie). Tretí typ koncepcií odkrýva príčinu ekologickej krízy: 3. v prevládajúcich postojoch moderného Západu k prírode; ich cieľom je vybudovať od základu nové axiologické, ontologické a etické východiská reflektujúce alternatívne postoje voči prírode.

Autorka

Filozofické vzdelávanie v Košiciach v...

E-kniha

E-kniha

Mária Fedorčáková - Miriama Filčáková

Predložená publikácia sa zaoberá dejinami filozofického vzdelávania v Košiciach od jeho počiatkov až do založenia súčasnej Filozofickej fakulty UPJŠ v roku 2007. Počiatky filozofického vzdelávania v Košiciach súvisia so založením Košickej univerzity v roku 1657, ktorá mala dve fakulty – Filozofickú a Teologickú fakultu. Publikácia sa venuje výučbe filozofie na tejto fakulte a uvádza významných učiteľov a študentov univerzity. Zároveň sa zaoberá faktormi, ktoré ovplyvnili postupné degradovanie filozofického štúdia z univerzitnej úrovne na úroveň gymnázia počas transformácie nástupníckych inštitúcií Košickej univerzity na konci 18. a v 19. storočí. Druhá časť publikácie sa zaoberá vývojom vysokého školstva po druhej svetovej vojne a založením Univerzity Pavla Jozefa Šafárika. Uvádza historické okolnosti vzniku Filozofickej fakulty UPJŠ v Prešove a jej stručné dejiny. Napokon sa v publikácii autorky venujú novodobému vývoju filozofického vzdelávania po roku 1989 a okolnostiam rozdelenia Univerzity Pavla Jozefa Šafárika a opätovnému založeniu Filozofickej fakulty v roku 2007. Posledná kapitola publikácie sa venuje stručným dejinám súčasných budov FF UPJŠ.

Stiahnite si e-knihu zadarmo (pdf)

Hodnota ľudského života v konotáciách Postmoderny

E-kniha

E-kniha

Marián Bednár

Vedecká monografia Hodnota ľudského života v konotáciách Postmoderny predstavuje aktuálnu problematiku reflexií o hodnote ľudského života. Vidí ju v širších konotáciách postmodernej spoločnosti, kde sa prelínajú prístupy aplikovaných etík (bioetiky), filozofie a kresťanskej teológie. Predmetná problematika je vsadená do historickej, filozofickej, sociologickej a kultúrno-sociálnej Postmoderny.

Monografia analyzuje postmoderný hodnotový systém, dominujúci postmoderný antropologický koncept, sekulárnu bioetiku a civilné právo vo vzťahu ku ľudskému životu a jeho hodnote. Kľúčová je konfrontácia postmodernej anti-life mentality a života v najdiskutovanejších bioetických otázkach: antikoncepcia, techniky umelého oplodnenia, genetické manipulácie, potrat, sterilizácie, (bio)technológie, eutanázia. Alternatívny prístup ponúka teologická vízia človeka a života predstavená v židovsko-kresťanských súvislostiach. Vo svetle moderných teologických disciplín je personalistický koncept obohatený o teologickú antropológiu zavŕšenú eschatologickou víziou.

V tomto zmysle vrcholí problematika hodnoty ľudského života, ktorá je inšpirovaná aj jednou z najvýznamnejších encyklík pápeža Jána Pavla II. Evangelium vitae (25. výročie jej napísania). Práve ona vyzýva k prijatiu a rešpektovaniu každého ľudského života a k praktickému rozvoju novej kultúry života.

Stiahnite si e-knihu zadarmo (pdf)

Špecifiká práce s mládežou v neziskovom sektore

E-kniha

E-kniha

Katarína Šiňanská

Predkladaná vysokoškolská učebnica sa venuje rôznym pohľadom na problematiku práce s mládežou v mimovládnom neziskovom sektore, s ktorou je úzko spojená i oblasť sociálnej práce, či iných pomáhajúcich profesií. Ponúka teoretickú analýzu ako základný teoretický rámec problematiky, ktorý je nevyhnutné poznať pri štúdiu i pri výkone samotnej praxe v pomáhajúcej profesii. Taktiež ponúka aplikáciu prostredníctvom praktických ukážok.

Oblasť práce s mládežou sa v neziskovom sektore vyskytuje frekventovane. Rozvíjajú sa mnohé rôznorodé aktivity a projekty vychádzajúce zo základnej koncepcie splnomocňovania. Ich cieľom je čo najväčšie zapojenie mladých ľudí do verejného života. Naviac so špecifickým zameraním na tých mladých ľudí, ktorí zápasia s niektorou z foriem znevýhodnenia.

Stiahnite si e-knihu zadarmo (pdf)

Používame cookies

Súbory cookie a ďalšie technológie sledovania používame na zlepšenie vášho zážitku z prehliadania našich webových stránok, na to, aby sme vám zobrazovali prispôsobený obsah a cielené reklamy, na analýzu návštevnosti našich webových stránok a na pochopenie toho, odkiaľ naši návštevníci prichádzajú.