Perioperační péče

na sklade

Autor:Michaela Schneiderová
Rok vydania:2014

Kniha je rozdělena na část obecnou a speciální. V obecné části jsou prezentována všeobecně platná pravidla pro provoz operačních sálů a pro perioperační péči o pacienta. Kapitoly ve speciální části popisují anatomii, fyziologii, patologii a chirurgickou léčbu nejčastějších onemocnění a stavů v jednotlivých chirurgických oborech. Pro přehlednost a snadnou orientaci jsou tyto kapitoly jednotně strukturovány. Učebnice vznikla na podnět perioperačních sester a studentů, kteří již dlouho postrádali vhodnou učebnici, jež by svým obsahem nebyla tolik rozsáhlá, jako jsou učebnice pro studující lékařské fakulty, ale jež by obsahovala údaje potřebné k pochopení chirurgických postupů při operačním výkonu.