0
Cart
Custom content
<p>This is custom content</p>

Lingua Latina – cvičebnica pre filológov

E-kniha

Jana BalegováAnabela Katreničová

Vysokoškolský učebný text Lingua Latina – cvičebnica pre filológov je paralelným študijným materiálom k učebnici Lingua Latina – cursus communis. Je určený na precvičovanie gramatického učiva v domácich podmienkach. Obsah cvičení zodpovedá svojím zameraním jednotlivým lekciám uvedenej učebnice tak pokiaľ ide o preberané gramatické javy, ako aj slovnú zásobu. Z toho dôvodu sa v rámci cvičení uvádza len slovná zásoba, ktorá nebola súčasťou prebratých lekcií učebnice.

Latinskoslovenský slovník na konci cvičebnice obsahuje celú slovnú zásobu z cvičebnice a učebnice, slovenskolatinský slovník obsahuje slovnú zásobu cvičení, pri ktorých sa vyžaduje preklad do latinčiny. Slovná zásoba tejto cvičebnice je orientovaná na potreby študentov filologických špecializácií a s ohľadom na výber pramenných materiálov obsahuje i neklasickú lexiku, resp. neklasické významy klasických slov (táto lexika je označená symbolom *).

Súčasťou cvičebnice je kľúč, ktorý umožňuje študentom bezprostredne si overiť správnosť svojich vypracovaní. Učebný text Lingua Latina – cvičebnica pre filológov je prístupný elektronicky vo formáte PDF. Ako súčasť výučbového programu slúžia na precvičovanie prebratého učiva i online testy dostupné na stránke KKF FF UPJŠ https://www.upjs.sk/filozoficka-fakulta/katedra-klasickejfilologie/katedra/.

Stiahnite si e-knihu zadarmo (pdf)

Množstvo

978-80-8152-812-5

Základné informácie:

Spôsob publikovania:
E-kniha (pdf)
Autori:
Jana Balegová - Anabela Katreničová
Typ dokumentu:
vysokoškolský učebný text (skriptá)
Počet strán:
253
Dostupné od:
20.12.2019
Rok vydania:
2019
Vydanie:
1. vydanie
Jazyk publikácie:
slovenčina, latinčina
Fakulta UPJŠ:
Filozofická fakulta
Poznámka:
Učebný text Lingua Latina – cvičebnica filológov je výstupom grantového projektu KEGA 010UPJŠ-4/2017.
- Zadarmo na stiahnutie

Produkty v rovnakej kategórii: 16

Sociálne inštitúcie a sociálne organizácie

0,00 €
Dostupnosť: 1000 Na sklade

E-kniha

Dušan Šlosár

Monografia Sociálne inštitúcie a sociálne organizácie analyzuje problematiku spoločnosti, sfér spoločnosti, modelov sociálneho spolužitia, sociálneho systému, sociálnych inštitúcií a sociálnych organizácií, ktoré vznikajú v rámci jednotlivých sociálnych inštitúcií. Zo sociálnych inštitúcií sa monografia zameriava na kultúru, náboženstvo, výchovu a vzdelávanie, politiku, zdravotníctvo a ekonomiku. Jednotlivé sociálne inštitúcie sú analyzované z viacerých sociologických perspektív, čo umožňuje vytvorenie širšieho pohľadu na analyzovanú problematiku.

Stiahnite si e-knihu zadarmo (pdf)

Pavol Jozef Šafárik v kontinuite

E-kniha

E-kniha

Marianna SedlákováMarián Gladiš (eds.)

Obsah knižnej publikácie Pavol Jozef Šafárik v kontinuite tvoria príspevky z dvoch podujatí, ktoré Katedra slovakistiky, slovanských filológií a komunikácie Filozofickej fakulty Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach usporiadala v priebehu svojho krátkeho pôsobenia.

Prvým podujatím bol vedecký seminár pri príležitosti 150. výročia úmrtia P. J. Šafárika, ktorý sa pod názvom Pavol Jozef Šafárik – vedec a umelec konal 27. a 28. januára 2012 v Košiciach a Kobeliarove; druhým bol interný vedecký seminár pri príležitosti 220. výročia narodenia P. J. Šafárika a konal sa 15. decembra 2015 pod názvom V tichom domácom kruhu. Symbolicky – počnúc smrťou a končiac narodením (čím naznačujeme živú kontinuitu Šafárikovho bádateľského odkazu) – dávame najavo, že v štúdiu vedeckého diela Pavla Jozefa Šafárika mienime pokračovať a čoraz viac doň zainteresovávať aj najmladšiu vedeckú generáciu (reprezentovanú doktorandmi katedry v študijnom odbore literárna veda) – napriek tomu, že literatúra o živote a diele uvedeného bádateľa a básnika stojaceho pri zrode slavistiky je veľmi bohatá a že väčšina jeho prác bola vedecky reflektovaná. Ukazuje sa však, že aj naoko prekonané Šafárikove názory si v novom kontexte humanitného a prírodovedného poznania stále zaslúžia vedeckú pozornosť, ako sa môžete dočítať aj v príspevkoch publikovaných v predkladanom zborníku. Kontinuálnym vydávaním Spisov Pavla Jozefa Šafárika, oboma uvedenými seminármi a vydaním tohto zborníka nadviazala Filozofická fakulta UPJŠ v Košiciach na aktivity prešovskej Filozofickej fakulty z čias pred jej vystúpením zo zväzku fakúlt Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach v roku 1997.

Výber a usporiadanie príspevkov v zborníku symbolizuje „preberanie štafety“ vo vedeckovýskumných a vydavateľských aktivitách týkajúcich sa Pavla Jozefa Šafárika – vedeckej osobnosti svetového formátu, ktorá v roku 1959 dala meno našej univerzite.

Zostavovatelia

Stiahnite si e-knihu zadarmo  (pdf)

„Pán doktor, rozumiete po slovensky?“

E-kniha

SLOVENČINA V DIALÓGOCH PRE ZAČIATOČNÍKOV – ZAHRANIČNÝCH ŠTUDENTOV MEDICÍNY - Cvičebnica

(Pilotná verzia)

E-kniha

Ingrid MadárováVeronika PálováLucia Tóthová

Všetky audio prílohy - formát RAR

Audio-cvičebnica „Pán doktor, rozumiete po slovensky?“ nadväzujúca na učebnicu „Pán doktor, hovoríte po slovensky?“ (Madárová et al.) je určená pre zahraničných študentov slovenčiny ako cudzieho jazyka v medicínskom prostredí.

Cvičebnica poskytuje priestor na rozvíjanie receptívnych a produktívnych jazykových kompetencií, orientujúc sa na  počúvanie s porozumením a hovorenie – na ústnu interakciu a samostatný ústny prejav. Do dialógov, ktoré simulujú komunikáciu medzi lekárom a pacientom  je zakomponovaná  slovná zásoba  z učebnice Pán doktor, hovoríte po slovensky?. 

Audio-cvičebnica obsahuje 16 lekcií. Každá lekcia ponúka krátke dialógy a nahrávky. Najfrekventovanejšie frázy týkajúce sa predovšetkým častí ľudského tela, príznakov a symptómov chorôb, ochorení či rôznych zdravotných stavov sa precvičujú vo variabilných kontextoch a v rozličných cvičeniach.

Originálne ilustrácie sú motivačné, podporujú intuitívne učenie sa a uľahčujú porozumenie textu. Správne odpovede k cvičeniam a prepis nahrávok sa nachádzajú v kľúči na konci cvičebnice.

Stiahnite si e-knihu zadarmo (pdf)

Stretnutie mladých historikov II. Priesečníky...

E-kniha

E-kniha

Bernadeta Fabová - MikulአJančura (eds.)

Zborník štúdií z 2. vedeckej konferencie mladých historikov (doktorandov a vedeckých pracovníkov), zorganizovanej Katedrou histórie Filozofickej fakulty UPJŠ v Košiciach, v spolupráci s Filozofickou fakultou Masarykovi Univerzity v Brne, Filozoficko přírodovědecké fakulty Slezské univerzity v Opave a Filozofickou fakultou Univerzity v Miškolci, ktorá sa uskutočnila v dňoch 29. – 30. októbra 2012 v Košiciach

Zborník je  výstupom z druhého ročníka vedeckej konferencie mladých historikov (doktorandov a vedeckých pracovníkov), zorganizovanej na pôde Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach. Ústredným motívom podujatia bolo zameranie na priesečníky spoločnej histórie.  Desať štúdií mapuje rozličné priesečníky histórie krajín V4, ale aj širšieho stredoeurópskeho priestoru, v časovom horizonte od 13. po 20. storočie. Tematicky sa jednotlivé štúdie zaoberajú širokým spektrom oblastí od stredovekej cestnej siete, vojenskej a urbánnej histórie, cez hospodárstvo, školstvo, problémy národnej identity, vzťahu štátu a cirkvi po demografické otázky. 

Stiahnite si e-knihu zadarmo (pdf)

Zážitková pedagogika v pregraduálnej príprave

E-kniha

E-kniha

Renáta Orosová

Problematika efektívneho a odborného využitia prostriedkov zážitkovej pedagogiky a jej pozitívny vplyv na klímu triedy je témou vedeckej monografie.

Monografia systematizuje teoretické vedecké poznatky o zážitkovej pedagogike, klíme triedy a súčasnom stave pregraduálnej prípravy budúcich učiteľov a na základe realizácie výskumu (pedagogického experimentu) analyzuje dôležitosť efektívnej prípravy budúcich učiteľov vo vzťahu k odbornému používaniu prostriedkov zážitkovej pedagogiky a jeho vplyvu na klímu triedy.

Stiahnite si e-knihu zadarmo (pdf)

Používame cookies

Súbory cookie a ďalšie technológie sledovania používame na zlepšenie vášho zážitku z prehliadania našich webových stránok, na to, aby sme vám zobrazovali prispôsobený obsah a cielené reklamy, na analýzu návštevnosti našich webových stránok a na pochopenie toho, odkiaľ naši návštevníci prichádzajú.