0
Cart
Custom content
<p>This is custom content</p>

Pán doktor, hovoríte po slovensky?

14,00 €
S DPH

Ingrid Madárová - Lívia Barnišinová - Veronika Pálová

Táto učebnica je určená pre zahraničných študentov medicíny – začiatočníkov – ako slovenčina na špecifický účel výučby. Jej cieľom je pomôcť zahraničným študentom, ktorí (1) študujú medicínu (2) v cudzom jazyku (anglický jazyk) a (3) v zahraničí (Slovensko) zvládnuť výzvu pri príprave na praktickú časť ich štúdia – konverzácia s pacientom v Slovenskom jazyku.Zámerom je poskytnúť študentom krok za krokom najfrekventovanejšie slovné spojenia a výrazy potrebné pri komunikácii s pacientom. Lekcie sa zameriavajú hlavne na slovnú zásobu týkajúcu sa častí ľudského tela a na základné symptómy a príznaky chorôb.Dôraz je kladený na krátke dialógy medzi lekárom a pacientom. Pri precvičovaní dialógov sú študenti vedení k nácviku komunikácie so zreteľom na porozumenie, bez prípadných obáv o gramatickú správnosť. Gramatické javy sú predstavované postupne, cez jednoduché  pomôcky – „tipy“.V prípade potreby si môžu študenti nájsť a doplniť si „chýbajúce časti gramatiky“ prostredníctvom odkazov na odporúčanú literatúru. Cieľom tejto knihy je uľahčiť a zefektívniť celý proces štúdia/osvojenia si (lekárskej) slovenčiny.

Množstvo

978-80-8152-709-8

Základné informácie:

Spôsob publikovania:
Tlačená publikácia
Autori:
Ingrid Madárová - Lívia Barnišinová - Veronika Pálová
Typ dokumentu:
učebnica
Počet strán:
112
Rok vydania:
2019
Vydanie:
1. vydanie
Jazyk publikácie:
slovenčina, angličtina
Fakulta UPJŠ:
Filozofická fakulta
Licencia:
Copyright

Produkty v rovnakej kategórii: 16

Prípadové štúdie a cvičenia z pedagogickej...

E-kniha

E-kniha

Margita Mesárošová-Miroslava Köverová-Radka Miháliková

Publikácia nadväzuje na vysokoškolskú učebnicu Pokroky pedagogickej psychológie. Je určená študentom bakalárskeho aj magisterského stupňa štúdia. Obsahuje otázky, úlohy, praktické cvičenia, prípadové štúdie a témy na diskusiu z oblasti pedagogickej psychológie. Cieľom publikácie je podporiť aktívne zapojenie študentov v rámci výučby, upevnenie a prehĺbenie teoretických poznatkov z pedagogickej psychológie, ako aj precvičovanie a zdokonaľovanie praktických zručností.

Stiahnite si e-knihu zadarmo (pdf)

DEMOKRACIA • Stav – Kontexty – Perspektívy

E-kniha

E-kniha

Gabriel Eštok - Mária Hrehová - Renáta Bzdilová (eds.)

Zborník príspevkov z II. ročníka Študentskej vedeckej konferencie konanej 17. mája 2013 Katedrou politológie Filozofickej fakulty Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach

Zborník vznikol na základe podujatia s tematicky vyhranenou a politologicky azda najčastejšie diskutovanou problematikou demokracie. K tomu by som dodala, že podujatia sa zúčastnili aj doktorandi iných študijných odborov, ktorí tému demokracie analyzovali z iných ako politologických pozícií. Veľmi som privítala, že v zborníku sa objavil príspevok z právnej problematiky Európskej únie. Obohatením zborníka je aj príspevok z medzinárodnopolitickej problematiky, ktorá presvetľuje demokratické pravidlá uplatňujúce sa v inou ako európskom teritóriu. Ostatné príspevky načierajú do rozličných aspektov tvorby demokratického politického prostredia na Slovensku a v Európskej únii, pričom sa v nich objavujú viaceré sympatické pokusy o netradičné pohľady na rozvoj občianskej spoločnosti, verejnej a straníckej politiky.

Stiahnite si e-knihu zadarmo (pdf)

Alúzie 2024

E-kniha

E-kniha

Peter Getlík  (ed.)

Metodologické presahy literárnovedného výskumu – zborník rozšírených abstraktov z medzinárodnej konferencie (Košice 15. – 16. 4. 2024)

Zborník rozšírených abstraktov z medzinárodnej konferencie Alúzie 2024: Metodologické presahy literárnovedného výskumu (15. – 16. apríla 2024 v Košiciach) vychádza vo finálnej fáze a poslednom roku riešenia projektu APVV-19-0244 Metodologické postupy v literárnovednom výskume s presahom do mediálneho prostredia a zachytáva vzájomnú komunikáciu viacerých príbuzných disciplín. Autori abstraktov predstavujú literárnovedné, translatologické, mediologické, kulturologické aj iné metodologické východiská svojho výskumu v rozmanitých témach, ktoré však spája motív presahovania a prepájania disciplín, metód, smerov či samotných diel, ako to už v názve konferencie avizuje hravý termín „alúzie“.

Stiahnite si e-knihu zadarmo(pdf)

Pavol Jozef Šafárik v kontinuite

E-kniha

E-kniha

Marianna SedlákováMarián Gladiš (eds.)

Obsah knižnej publikácie Pavol Jozef Šafárik v kontinuite tvoria príspevky z dvoch podujatí, ktoré Katedra slovakistiky, slovanských filológií a komunikácie Filozofickej fakulty Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach usporiadala v priebehu svojho krátkeho pôsobenia.

Prvým podujatím bol vedecký seminár pri príležitosti 150. výročia úmrtia P. J. Šafárika, ktorý sa pod názvom Pavol Jozef Šafárik – vedec a umelec konal 27. a 28. januára 2012 v Košiciach a Kobeliarove; druhým bol interný vedecký seminár pri príležitosti 220. výročia narodenia P. J. Šafárika a konal sa 15. decembra 2015 pod názvom V tichom domácom kruhu. Symbolicky – počnúc smrťou a končiac narodením (čím naznačujeme živú kontinuitu Šafárikovho bádateľského odkazu) – dávame najavo, že v štúdiu vedeckého diela Pavla Jozefa Šafárika mienime pokračovať a čoraz viac doň zainteresovávať aj najmladšiu vedeckú generáciu (reprezentovanú doktorandmi katedry v študijnom odbore literárna veda) – napriek tomu, že literatúra o živote a diele uvedeného bádateľa a básnika stojaceho pri zrode slavistiky je veľmi bohatá a že väčšina jeho prác bola vedecky reflektovaná. Ukazuje sa však, že aj naoko prekonané Šafárikove názory si v novom kontexte humanitného a prírodovedného poznania stále zaslúžia vedeckú pozornosť, ako sa môžete dočítať aj v príspevkoch publikovaných v predkladanom zborníku. Kontinuálnym vydávaním Spisov Pavla Jozefa Šafárika, oboma uvedenými seminármi a vydaním tohto zborníka nadviazala Filozofická fakulta UPJŠ v Košiciach na aktivity prešovskej Filozofickej fakulty z čias pred jej vystúpením zo zväzku fakúlt Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach v roku 1997.

Výber a usporiadanie príspevkov v zborníku symbolizuje „preberanie štafety“ vo vedeckovýskumných a vydavateľských aktivitách týkajúcich sa Pavla Jozefa Šafárika – vedeckej osobnosti svetového formátu, ktorá v roku 1959 dala meno našej univerzite.

Zostavovatelia

Stiahnite si e-knihu zadarmo  (pdf)

K problému dichotómií v dejinách politického...

E-kniha

E-kniha

Daniel Dobiaš

Evolúcia v teórii a praxi demokracie, otvorenej spoločnosti a humanizmu je poznamenaná dichotómiou vlastných progresívnych a regresívnych charakteristík. Civilizačná trajektória človeku prístupnej skutočnosti, stratégia realizácie myšlienkových presahov cez realitu v podobe slobody, solidarity či ľudských práv, formulovanie normatívnej idey človeka a jeho prirodzenosti, racionalistický univerzalizmus a voluntaristický individualizmus vytvorili predpoklady pre politické pozadie moderných spoločností, v ktorých sa ustanovil demokratický politický poriadok s pravidlami, umožňujúcimi disponovať slobodou, na akú má jednotlivec ako racionálna bytosť oprávnenie. Perspektíva uvedomovanej obsahovej nejednoznačnosti a paradoxnosti u jednotlivých parametrov demokracie, otvorenej spoločnosti a humanizmu, ideologicky tvarovaná a fixovaná svetonázorom ekonomických a politických elít, z nášho pohľadu predstavuje zrkadlový obraz toho, ako sa skutočné podmienky odlišujú od štandardných predpokladov, formulovaných v teórii.

Stiahnite si e-knihu zadarmo (pdf)

Používame cookies

Súbory cookie a ďalšie technológie sledovania používame na zlepšenie vášho zážitku z prehliadania našich webových stránok, na to, aby sme vám zobrazovali prispôsobený obsah a cielené reklamy, na analýzu návštevnosti našich webových stránok a na pochopenie toho, odkiaľ naši návštevníci prichádzajú.