Kazuistiky z ošetřovatelství v pediatrii

978-80-271-3684-1

Autor:Iveta Ondriová • Zuzana Hudáková • Jana Cinová
Rok vydania:2024
Typ dokumentu:pomocný učebný text

Publikace reflektuje potřeby studentů nelékařských oborů v klinickém prostředí pediatrie. Uvádí návrhy případových studií/kazuistik se zaměřením na vybrané klinické diagnózy u dětského pacienta a atributy ošetřovatelské péče v pediatrii.

Kazuistika, jako jedna v současnosti z nejčastějších využívaných vyučovacích metod, poskytuje prostor pro efektivní simulaci jedinečnosti specifických případů i případů typických s následným řešením ošetřovatelských problémů, které v konečném důsledku přinášejí návrhy a doporučení pro zkvalitnění ošetřovatelské péče.

Zpracování publikace v uvedené podobě je významným přínosem pro studenty nelékařských oborů, kteří svou vyšší erudovaností budou schopni efektivněji a na kvalitativně vyšší úrovni poskytovat ošetřovatelskou péči v pediatrii.