Ošetrovateľstvo v ambulantnej zdravotnej starostlivosti

978-80-574-0114-8

Autori:Lucia Dimunová • Beáta Grešš Halász • Jana Michalková
Zostavovateľ:Libuša Tirpáková
Rok vydania:2022
Dostupné od:08.07.2022
Fakulta/pracovisko UPJŠ:Lekárska fakulta UPJŠ

Primárna starostlivosť je prvá úroveň zdravotného systému, kam ľudia prichádzajú so svojimi zdravotnými problémami a kde sa realizujú liečebné postupy a potreby v oblasti podpory zdravia a preventívnej starostlivosti väčšiny obyvateľov.

Text vysokoškolskej učebnice, ktorý je spracovaný v deviatich kapitolách ponúka prehľad všeobecnej ambulantnej zdravotnej starostlivosti z pohľadu ošetrovateľstva. Charakterizuje ošetrovateľský proces v ambulantnej zdravotnej starostlivosti a modely ošetrovateľskej starostlivosti. Rieši problematiku implementácie pokročilej praxe v ošetrovateľstve v ambulantnej zdravotnej starostlivosti a úlohu sestry v prevencii a podpore zdravia.

Učebnica je určená študentom ošetrovateľstva v pregraduálnom, ale aj postgraduálnom vzdelávaní, ako aj záujemcom z iných zdravotníckych odborov.