0
Cart
Custom content
<p>This is custom content</p>

Časová perspektíva a vybrané aspekty na cieľ orientovaného správania sa

E-kniha

Pavol Kačmár

Prehľad problematiky a metaanalýza realizovaných výskumov

Publikácia sa zameriava na dva kľúčové konštrukty – časovú perspektívu a dosahovanie cieľov. Po opísaní oboch konštruktov osve sa autori zamerali na potenciálne prepojenia, ktoré medzi nimi možno nájsť na viacerých úrovniach analýzy. Pre účel empirického preverenia realizovali metaanalýzu malého rozsahu, syntetizujúcu výsledky naprieč jedenástimi štúdiami. Získané výsledky poukázali na rolu časovej perspektívy v rámci vybraných aspektov dosahovania cieľov. Publikácia má slúžiť ako katalyzátor ďalšieho uvažovania o problematike, a tým povzbudiť výskum smerujúci k overeniu toho, ako možno získané poznatky rozšíriť za účelom zlepšenia kvality našich každodenných životov v kontexte kultivácie nášho prístupu k času.

Stiahnite si e-knihu zadarmo (pdf)

Množstvo

978-80-574-0051-6

Základné informácie:

Spôsob publikovania:
E-kniha (pdf)
Autor:
Pavol Kačmár
Typ dokumentu:
monografia
Počet strán:
294
Dostupné od:
13.12.2021
Rok vydania:
2021
Vydanie:
1. vydanie
Jazyk publikácie:
slovenčina
Fakulta UPJŠ:
Filozofická fakulta
Poznámka:
Publikácia je súčasťou riešenia projektu VEGA MŠ SR 1/0748/19 „Charakteristiky rozhodovania a krízy v procese dosahovania cieľov"
Licencia:
CC BY NC ND (Uveďte autora - Nepoužívajte komerčne - Nespracovávajte)
- Zadarmo na stiahnutie

Produkty v rovnakej kategórii: 16

Problematické používanie internetu u...

E-kniha

E-kniha

Vladimír Lichner - Dušan Šlosár

Vedecká monografia sa fokusuje na problematiku rizikového správania adolescentov na internete v podobe jeho problematického používania v kontextoch platných teórií a praxe sociálnej práce. Text monografie je rozdelený do štyroch častí.

Prvá časť sa orientuje na multidisciplinárne vymedzenie rizikového správania na internete. Ponúka aktuálny literárny prehľad o problematike prostredníctvom najnovších najmä zahraničných teoretických poznatkov.

Druhá časť sa fokusuje na problematické používanie internetu v kontextoch platných východísk vlastných sociálnej práci. Tretia časť je orientovaná na prezentáciu najvýznamnejších psychosociálnych faktorov korelujúcich s problematickým používaním internetu v skupine adolescentov. Teoretické poznatky sú doplnené o výsledky autorského skúmania zameraného na prezentované faktory.

Záverečná časť je aplikačne zameraná a orientuje sa na možnosti, ktoré sociálna práca v praxeologickej rovine ponúka pre predchádzanie a riešenie prezentovanej problematiky.

Autori

Stiahnite si e-knihu zadarmo (pdf)

Basic Concepts of Morphology I.

E-kniha

E-kniha

Renáta Panocová

Vysokoškolská učebnica Basic Concepts of Morphology  je určená študentom bakalárskeho stupňa štúdia študijných programov britské a americké štúdiá, anglický jazyk (francúzsky jazyka/nemecký jazyk) pre európske inštitúcie a ekonomiku  a filologicky zameranému štúdiu. 

Cieľom učebnice je oboznámiť študentov s kľúčovými termínmi a pojmami, ktoré študentov povedú k teoreticky náročnejším javom. Učebnica je primárne pre slovenských študentov anglického jazyka, čo vysvetľuje, že väčšina uvedených príkladov je z angličtiny. Postupne sú pridávané príklady zo slovenčiny, nemčiny, francúzštiny, maďarčiny ako aj menej známych jazykov. Takýto prístup by mal študentov pripraviť tak, aby samostatne zvládli morfologickú analýzu.

Stiahnite si e-knihu zadarmo (pdf)

Školský systém na Slovensku v medzivojnovej...

E-kniha

E-kniha

Soňa Gabzdilová

Vzdelávací systém (školstvo) je jedným z najúčinnejších nástrojov formovania mladej generácie v každej vyspelej spoločnosti. V školách sa utvára nielen vzdelanostná báza nutná pre plnenie požiadaviek v hospodárstve a v spoločenskej sfére, ale taktiež sa formuje národná a ideová identita každého člena spoločnosti. Škola má určujúci podiel na tvorbe pozitívnych hodnôt, ale môže byť aj živnou pôdou xenofóbie a rasistických postojov. Nezastupiteľnú úlohu má škola vo vytváraní národného povedomia, stotožnenia sa s vlastným národom, jeho históriou, hrdinskými činmi predkov a so zmyslom existencie.

Po rozpade Rakúsko-Uhorska došlo v strednej Európe k fundamentálnym geopolitickým zmenám. Jednou z nich bol vznik Československa, štátu založeného na radikálne odlišných princípoch než bolo predvojnové Uhorsko. Zakladatelia Československej republiky (ČSR), osobnosti, ktoré rozhodujúcim spôsobom určili charakter politického zriadenia v novovzniknutej republike, nepatrili k privilegovaným vrstvám predošlého režimu. Na rozdiel od Uhorska, kde takmer bez výnimky kontrolovala politickú moc šľachta, elitu v Československu tvorili muži, ktorí boli radikálnymi kritikmi Rakúsko-Uhorska. Výstižným príkladom bola najvplyvnejšia osobnosť medzivojnového Československa, prezident Tomáš Garrigue Masaryk. Napriek svojmu pôvodu Masaryk bol Čechmi i Slovákmi vnímaný ako zakladateľ štátu, legendárna postava, ktorá politickým a spoločenským vplyvom ďaleko presahovala právomoci prezidentského úradu. 

Stiahnite si e-knihu zadarmo (pdf)

Sociálne riziká v spoločnosti XXI. storočia

E-kniha

E-kniha

Lucia Tóthová  - Katarína Šiňanská (eds.)

Zborník príspevkov z vedeckej konferencie s medzinárodnou účasťou konanej dňa 30. 11. 2018 v Košiciach

Súčasná sociálna práca venuje pozornosť závažným vývojovým problémom spoločnosti akými sú chudoba, nezamestnanosť, chronické choroby, sociálne rizikové skupiny a iné.  Nesmieme zabúdať, že dostatočnú pozornosť je nevyhnutné venovať i odhaleniu príčin a podrobnej analýze uvedených problémov. Ide totiž o to, že sociálne problémy sú tu už dávno, len zmenili svoju podobu, staré formy sociálnych rizík vystriedali nové formy, ktoré je potrebné preskúmať, rozanalyzovať, aby bolo možné na základe toho uskutočniť aj opatrenia a odstraňovať príčiny sociálnych rizík 21. storočia. Zborník príspevkov z vedeckej konferencie s medzinárodnou účasťou s názvom Sociálne riziká v spoločnosti XXI. storočia je preto venovaný rozličným pohľadom na sociálne riziká súčasnej spoločnosti v palete príspevkov naznačujúc širokospektrálnosť nielen zborníka ale i samotnej sociálnej práce.

Stiahnite si e-knihu zadarmo (pdf)

Používame cookies

Súbory cookie a ďalšie technológie sledovania používame na zlepšenie vášho zážitku z prehliadania našich webových stránok, na to, aby sme vám zobrazovali prispôsobený obsah a cielené reklamy, na analýzu návštevnosti našich webových stránok a na pochopenie toho, odkiaľ naši návštevníci prichádzajú.