0
Cart
Custom content
<p>This is custom content</p>

Zborník prác z celoslovenského kola Študentskej vedeckej odbornej činnosti v odbore Sociálna práca

E-kniha

Magdaléna Hovanová (ed.)

Zborník prác vznikol z podujatia osemnásteho ročníka Celoslovenskej študentskej vedeckej odbornej činnosti (ŠVOČ) v študijnom odbore sociálna práca, ktorý sa konal 12. mája 2022. Organizačne ho zastrešila Katedra sociálnej práce Filozofickej fakulty Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach. Každoročne je to príležitosť pre stretnutie vybraných najlepších študentov – budúcich odborníkov v sociálnej práci, ako aj šanca prezentovať úroveň vedomostí a schopnosť aplikovať svoje teoretické poznatky a nadobudnuté spôsobilosti do budúcej praxe sociálnej práce. Príspevky v zborníku pojednávajú o tematike rizík moderných technológií v kontexte sociálnej práce, sociálnej opory aj rizikových faktorov rodiny v kontexte procesu radikalizácie adolescentov, problematike kyberšikanovania na základných školách, študentskej ukrajinskej migrácie na Slovensku, faktorov ovplyvňujúcich pracovnú spokojnosť u pracovníkov v sociálnej oblasti, ale aj sociálnej opory rodiny ako klienta sociálnej práce v aktuálnej pandemickej situácii.

Stiahnite si e-knihu zadarmo (pdf)

Množstvo

978-80-574-0242-8

Základné informácie:

Spôsob publikovania:
E-kniha (pdf)
Zostavovateľ:
Magdaléna Hovanová
Typ dokumentu:
zborník vedeckých prác
Počet strán:
326
Dostupné od:
02.10.2023
Rok vydania:
2023
Vydanie:
1. vydanie
Jazyk publikácie:
slovenčina
Fakulta UPJŠ:
Filozofická fakulta
- Zadarmo na stiahnutie

Produkty v rovnakej kategórii: 16

Slovensko-maďarské vzťahy v čase

E-kniha

E-kniha

Ján Sabol ml.- Lena Ivančová (eds.)

Zborník príspevkov z historicko-kulturologickej vedeckej konferencie konanej 7. mája 2024 v Košiciach

Zborník príspevkov z historicko-kulturologickej vedeckej konferencie Slovensko-maďarské vzťahy v čase pokrýva široké spektrum historických, kulturologických, literárnovedných, teatrologických, mediálnych, politických i sociálnych aspektov slovensko-maďarských vzťahov a poskytuje tak hlbší pohľad na ich vnútornú kontinuitu a dynamiku. Jednotlivé vedecké príspevky hodnotia vplyv histórie a vzájomnej koexistencie na divadlo, literatúru, film i ďalšie tvorivé prejavy. Zborník koncepčne vyzdvihuje dôležitosť interdisciplinárneho prístupu k štúdiu slovensko-maďarských vzťahov. Potvrdzuje význam dialógu a tvorivej spolupráce medzi národmi, kolektívmi, jednotlivcami.

Stiahnite si e-knihu zadarmo (pdf)

Local Attitudes to Global Issues. A2...

E-kniha

E-kniha

Adriana Saboviková

Monografia sa zaoberá postmileniálnym mediálnym diskurzom vo Veľkej Británii a kladie si za cieľ poukázať na možný spôsob využitia aktuálnej metodológie formou prípadovej štúdie.

Teoretický základ predstavujú úvodné kapitoly, ktoré sa venujú problematike migrácie a mediálnemu žurnalistickému diskurzu vo Veľkej Británii. Metodologický rámec predstavuje čoraz aktuálnejšia kombinácia korpusovej lingvistiky a kritickej diskurzívnej analýzy, ktorá je predstavená nielen teoreticky ale aj prakticky použitá v prípadovej štúdii.

Prípadová štúdia porovnáva jazyk používaný v britských tlačových médiách pred a po uvoľnení obmedzení prístupu na pracovný trh vo Veľkej Británii pre Bulharov a Rumunov, teda konkrétne v rokoch 2013 a 2014. Základ výskumu tvorí identifikácia špeciálnych jazykových šablón používaných v korpuse na charakteristiku Bulharov a Rumunov, konkrétne jazykové šablóny týkajúce sa podstatných mien, slovies a číslic. Takýmto výskumom je možné poukázať na úlohu mediálneho diskurzu pri zobrazovaní sociálnej reality.

Stiahnite si e-knihu zadarmo (pdf)

Zážitková pedagogika v pregraduálnej príprave

E-kniha

E-kniha

Renáta Orosová

Problematika efektívneho a odborného využitia prostriedkov zážitkovej pedagogiky a jej pozitívny vplyv na klímu triedy je témou vedeckej monografie.

Monografia systematizuje teoretické vedecké poznatky o zážitkovej pedagogike, klíme triedy a súčasnom stave pregraduálnej prípravy budúcich učiteľov a na základe realizácie výskumu (pedagogického experimentu) analyzuje dôležitosť efektívnej prípravy budúcich učiteľov vo vzťahu k odbornému používaniu prostriedkov zážitkovej pedagogiky a jeho vplyvu na klímu triedy.

Stiahnite si e-knihu zadarmo (pdf)

Historický prameň v súčasnosti – archívy,...

E-kniha

E-kniha

Mária Fedorčáková, Miriama Filčáková (eds.)

Zborník príspevkov z 12. vedeckej konferencie mladých historikov, ktorú zorganizovala Katedra histórie Filozofickej fakulty Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach v spolupráci so Štátnym archívom v Košiciach a Slovenskou historickou spoločnosťou pri SAV 12. októbra 2022

Témou konferenčného zborníka z vedeckej konferencie doktorandov je problematika prameňov, ich interpretácie a využívania súčasných digitálnych technológií pri ich skúmaní a sprístupňovaní. Zborník tvorí 7 príspevkov od autorov pôsobiacich na slovenských a českých univerzitách. Digitalizácii pečatí sa venuje príspevok Barbory Borůvkovej. Problematikou budovania cestnej siete v novovekom Francúzsku a písomným a kartografickým prameňov sa venuje Michael Dudzik. Trendy digitalizácie v slovenských archívoch a ich vnímanie bádateľmi spracovala vo svojej štúdii Miriama Fialkovičová. Miriama Filčáková sa zaoberala prameňmi k dejinám terciárneho vzdelávania v Košiciach v súvislosti so založením UPJŠ. Možnosťami výskumu prameňov k elektrifikácii Slovenska sa zaoberá štúdia Dominika Hrtusa. Ondrej Šály vo svojom príspevku spracoval listy poddaných v 18. storočí ako prameň k hospodárskym dejinám. Možnostiam výskumu cirkevných dejín Užskej stolice v novoveku sa venuje Vavrinec Žeňuch.

Stiahnite si e-knihu zadarmo (pdf)

Prvý dotyk so slobodou. Sprítomňovanie...

E-kniha

E-kniha

Mikuláš JančuraAlžbeta Śnieżko 

V súvislosti s 30. výročím Nežnej revolúcie, ktoré si spoločnosť v Čechách a na Slovensku pripomenula v roku 2019, bola pod záštitou Košického samosprávneho kraja v spolupráci s Verejnou knižnicou Jána Bocatia v Košiciach, Univerzitou Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach, Ústavom pamäti národa a Rozhlasom a televíziou Slovenska v priestoroch Verejnej knižnice Jána Bocatia usporiadaná interaktívna výstava s názvom Prvý dotyk so slobodou. Výstava, okrem pripomenutia si novembrových udalostí z roka 1989, akcentovala práve uvedený kultúrno-spoločenský rozmer a dosah, pričom sa konceptuálne zamerala na rozvíjanie piatich dimenzií historického vedomia.

Je to koncept rozvíjaný hlavne v oblasti súčasnej predmetovej didaktiky dejepisu, pričom ide o dimenzie identity, historicity, pamäti, vedomia o priestore a vedomia o čase.

Stiahnite si e-knihu zadarmo (pdf)

Používame cookies

Súbory cookie a ďalšie technológie sledovania používame na zlepšenie vášho zážitku z prehliadania našich webových stránok, na to, aby sme vám zobrazovali prispôsobený obsah a cielené reklamy, na analýzu návštevnosti našich webových stránok a na pochopenie toho, odkiaľ naši návštevníci prichádzajú.