Slovenčina pre zubárov

Rok vydania:2020
Typ dokumentu:Vysokoškolská učebnica
VydavateľUPJŠ v Košiciach, Vydavateľstvo ŠafárikPress

Vysokoškolská učebnica Slovenčina pre zubárov je určená pre zahraničných študentov zubného lekárstva, ktorí už absolvovali prvý, všeobecný kurz slovenského jazyka (predmet Slovenský jazyk 1). V praxi to znamená, že s učebnicou začínajú študenti pracovať v druhom semestri v rámci predmetu Slovenský jazyk 2 a v treťom semestri v rámci predmetu Slovenský jazyk 3. Cieľom učebnice je, v prvom rade, pripraviť študentov zubného lekárstva na praktickú výučbu, teda komunikáciu zubár – pacient v reálnom lekárskom prostredí. V predloženom materiáli prevažujú dialogické formy, lexikálne je učebnica orientovaná na oblasť zubnej medicíny a najfrekventovanejšie formy v bežnej komunikácii. Učebnica, ktorá je prioritne určená na kontaktnú výučbu, obsahuje 14 lekcií. V nich je predstavený aj zjednodušený gramatický systém slovenčiny. V individuálnej fáze prípravy (samoštúdiu) je študentom k dispozícii prekladový slovensko – anglický Slovník a Kľúč so správnymi riešeniami.