0
Cart
Custom content
<p>This is custom content</p>

Psychológia práce a organizácie 2023

E-kniha

Jozef Bavoľár

V dňoch 8. a 9.6.2023 sa na pôde Filozofickej fakulty Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach uskutočnil 22. ročník konferencie Psychológia práce a organizácie. Program konferencie bol rozdelený do šiestich blokov a jednej posterovej sekcie a doplnený tromi pozvanými prednáškami.

Tento zborník obsahuje vybrané príspevky z tejto konferencie, pričom najprv sú radené príspevky v anglickom, následne v slovenskom jazyku. Rôznorodosť príspevkov odráža rôznorodosť tém v oblasti psychológie práce a organizácie, pričom najviac zastúpenými témami sú kvalita života a záťaž v práci, aspekty práce školského psychológa, faktory ovplyvňujúce dosahovanie pracovných cieľov v nastupujúcej dospelosti a predstavenie nových metodík s možnou aplikáciou v pracovnom prostredí.

Stiahnite si e-knihu zadarmo(pdf)

Množstvo

978-80-574-0265-7

Základné informácie:

Spôsob publikovania:
E-kniha (pdf)
Zostavovateľ:
Jozef Bavoľár
Typ dokumentu:
zborník príspevkov
Počet strán:
260
Dostupné od:
2023
Jazyk publikácie:
slovenčina, angličtina
Fakulta UPJŠ:
Filozofická fakulta
Licencia:
CC BY NC ND (Uveďte autora - Nepoužívajte komerčne - Nespracovávajte)
DOI:
https://doi.org/10.33542/PPO-0265-7-00
- Zadarmo na stiahnutie

Produkty v rovnakej kategórii: 16

Sociálne riziká v spoločnosti XXI. storočia

E-kniha

E-kniha

Lucia Tóthová  - Katarína Šiňanská (eds.)

Zborník príspevkov z vedeckej konferencie s medzinárodnou účasťou konanej dňa 30. 11. 2018 v Košiciach

Súčasná sociálna práca venuje pozornosť závažným vývojovým problémom spoločnosti akými sú chudoba, nezamestnanosť, chronické choroby, sociálne rizikové skupiny a iné.  Nesmieme zabúdať, že dostatočnú pozornosť je nevyhnutné venovať i odhaleniu príčin a podrobnej analýze uvedených problémov. Ide totiž o to, že sociálne problémy sú tu už dávno, len zmenili svoju podobu, staré formy sociálnych rizík vystriedali nové formy, ktoré je potrebné preskúmať, rozanalyzovať, aby bolo možné na základe toho uskutočniť aj opatrenia a odstraňovať príčiny sociálnych rizík 21. storočia. Zborník príspevkov z vedeckej konferencie s medzinárodnou účasťou s názvom Sociálne riziká v spoločnosti XXI. storočia je preto venovaný rozličným pohľadom na sociálne riziká súčasnej spoločnosti v palete príspevkov naznačujúc širokospektrálnosť nielen zborníka ale i samotnej sociálnej práce.

Stiahnite si e-knihu zadarmo (pdf)

Negatívne dôsledky vykonávania pomáhajúcich...

E-kniha

E-kniha

Jana NezkusilováMargita Mesárošová (eds.)

Zborník rozšírených abstraktov z interdisciplinárnej vedeckej konferencie

Zborník rozšírených abstraktov je zostavený z príspevkov konferencie Negatívne dôsledky vykonávania pomáhajúcich profesií II – Psychologické, sociálne a zdravotné aspekty vykonávania pomáhajúcich profesií, ktorá sa konala 12. júna 2019 v Košiciach.

Konferencia bola organizovaná ako jeden z výstupov výskumného projektu APVV 14-0921 Starostlivosť o seba ako faktor vyrovnávania sa s negatívnymi dôsledkami vykonávania pomáhajúcich profesií. Jednotlivé príspevky prinášajú jednak pôvodný výskum autorov, ale aj sumarizáciu zistení autorov v priebehu svojej niekoľkoročnej výskumnej činnosti orientovanej na pomáhajúce profesie. Jednou z ašpirácií konferencie bolo vytvorenie priestoru pre dialóg medzi akademickými pracovníkmi a profesionálmi z praxe, ktorí pracujú v pomáhajúcich profesiách. Interdisciplinárny charakter konferencie priniesol mnohé náhľady na problematiku, čo sa prejavilo aj na bohatej odozve v diskusiách. Konferencie sa aktívne a pasívne zúčastnili pracovníci z oblasti psychológie, sociálnej práce, ale aj pracovného lekárstva či behaviorálnej medicíny.

Obohacujúcim aspektom výsledného zborníka je teda prepojenie aplikačnej a teoretickej roviny vo výskume starostlivosti o seba v širokej palete pomáhajúcich povolaní.

Stiahnite si e-knihu zadarmo (pdf)

Základy filozofickej antropológie I.

E-kniha

E-kniha

Kristína Bosáková

Predkladaná vysokoškolská učebnica filozofickej antropológie je určený študentom tak jednoodborovej filozofie, ako aj filozofie v dvojodborovej kombinácii s iným smermi, prírodovedných alebo humanitných vied. Učebnica si kladie za cieľ nielen uviesť študentov do základov modernej filozofickej antropológie, ale má aj didakticko-filozofické zameranie. To je badateľné nie len v teoretickej časti jednotlivých kapitol, ale prejavuje sa to najmä v podobe úryvkov z pramenných textov, obsiahnutých na záver každej kapitoly a následných otázok, určených na analýzu týchto textov.

Cieľom práce nie je len priblíženie dôležitých, filozoficko-antropologických otázok študentom filozofie, ale aj možnosti, ako o týchto otázkach učiť v budúcej pedagogickej praxi. Učebnica má preto veľký význam aj pre nepedagogický smer štúdia, no snáď ešte väčší pre študentov pedagogických smerov a budúcich učiteľov.

Stiahnite si e-knihu zadarmo (pdf)

Aplikovaná etika – Kontext a perspektívy III –...

E-kniha

Ľubov Vladyková (ed.)

V tomto texte sú integrované názory na ekologickú gramotnosť. Najdôležitejšie objavy 21. storočia nie sú v oblasti vedy, lekárstva alebo technológie, ale skôr v rozširovaní povedomia o hraniciach sveta a o tom, ako tieto obmedzenia ovplyvnia ľudský vývoj. Ľudstvo sa dostalo na križovatku, kde sa stretávajú rôzne ekologické hrozby, čo vyžaduje udržateľný rozvoj. Zatiaľ čo sa veľká pozornosť venovala tomu ako vlády, korporácie, verejné služby, medzinárodné agentúry a súkromní občania môžu urobiť aby pomohli pri prechode k udržateľnosti, bolo málo uvažované o tom čo môžu školy, vysoké školy a univerzity urobiť v tejto oblasti. Keď sa zdravie planéty naďalej zhoršuje, je dôležité, aby sme vzdelávali a vychovávali ekogramotných občanov.

Stiahnite si e-knihu zadarmo (pdf)

Uplatnenie systémovej teórie pri integrácii...

E-kniha

E-kniha

Jana BajusováDušan Šlosár

Začlenenie imigrantov do spoločnosti je v súčasnosti predmetom záujmu mnohých odborníkov, ale aj širokej verejnosti. Imigrácia je dôsledkom rôznorodých faktorov, pričom dôvodmi sú zväčša politické, sociálne, ekonomické či bezpečnostné podmienky v krajinách pôvodu. S imigráciou sa následne spája aj proces začlenenia imigrujúcich osôb do prijímajúcej krajiny. Začlenenie imigrantov do spoločnosti alebo integrácia ako je tento proces v monografii nazývaný, je komplexným javom, ktorý zasahuje do mnohých sfér každodenného života občanov prijímajúcej krajiny a ktorý je zároveň často obtiažnym pre imigrantov. Do procesu sociálnej integrácie imigrantov je zapojených mnoho vládnych a mimovládnych organizácií, ktoré vytvárajú rôzne stratégie a mechanizmy smerujúce k zefektívneniu výsledku tohto procesu.

Slovenská republika je vo vzťahu k imigrantom viazaná k zabezpečovaniu sociálnoprávnej ochrany a preto je potrebné sa v rámci nej zaoberať problematikou sociálnych služieb, ktoré by potenciálne mohli významne prispieť k ich sociálnej integrácii do slovenskej spoločnosti. Z hľadiska legislatívneho sú však tieto služby unifikované a nezohľadňujú odlišnosti imigrantov vyplývajúce z ich kultúry, náboženstva, sociálnych, etických či iných charakteristík. Preto sa monografia venuje práve sociálnej integrácii imigrantov na Slovensku v kontexte poskytovaných sociálnych služieb.

Stiahnite si e-knihu zadarmo (pdf)

Používame cookies

Súbory cookie a ďalšie technológie sledovania používame na zlepšenie vášho zážitku z prehliadania našich webových stránok, na to, aby sme vám zobrazovali prispôsobený obsah a cielené reklamy, na analýzu návštevnosti našich webových stránok a na pochopenie toho, odkiaľ naši návštevníci prichádzajú.