Všeobecná patofyziológia

Rok vydania:2021
Fakulta/pracovisko UPJŠ:Lekárska fakulta UPJŠ
Ústav:Ústav patologickej fyziológie

Obsahovo i formou nová učebnica všeobecnej patofyziológie v slovenskom jazyku pre štúdium predmetu Patologická fyziológia pre odbor Všeobecné lekrástvo na lekárskych fakultách na Slovensku resp. v zahraniční. Nadväzuje na pedagogické skúsenosti s výučbou klasickej a molekulárnej patofyziológie a tradíciu vysokoškolských učebníc vydávaných Ústavom patofyziológie Lekárskej fakulty v Košiciach (prvá slovenská učebnica i učebnica Všeobecnej patofyziológie). Učebnica popisuje všetky základné témy z nozológie, etiológie a patogenzéy, ktoré sú tradične  predmetom výučby patofyziológie na lekárskych fakultách v európskom priestore. Prináša najnovšie poznatky štýlom i obsahovo v priamej konfrontácii s obdobnou cudzojazyčnou literatúrou a tp v čitateľsky rovnako atraktívnej prezentačnej forme s početnými obrázkami a tabuľkami.