Cart
Custom content
<p>This is custom content</p>

Vybrané kapitoly z Manažérskej etiky

E-kniha

Marián Bednár

Vysokoškolská učebnica Vybrané kapitoly z Manažérskej etiky predstavuje vybrané tematické okruhy z aktuálnej problematiky Manažérskej etiky.

V úvode je predstavený dejinný kontext Manažérskej etiky a jej formovanie na pozadí business ethics, až do podoby samostatnej intertrans disciplíny. Keďže je jednou zo subdisciplín aplikovanej etiky, je svojou podstatou normatívna a interdisciplinárna. Predstavuje vzájomne sa prelínajúci inštitucionálny aspekt – etiku manažmentu a individuálny aspekt – etiku manažéra. Spomenutá je problematika spoločenskej zodpovednosti v ekonomike a podnikaní,  či morálny profil manažéra ako kľúčového aktéra tejto aplikovanej etiky.

Nevyhnutným krokom je aj inštitucionalizácia a implementácia etiky do firemnej kultúry a nástroje, ktoré sú používané v tomto tak komplexnom a interdisciplinárnom procese. Dôležité sú aj etablované systémy etického riadenia, ktoré dopĺňajú modularitu inštitucionalizácie. Samozrejme, kľúčovou problematikou je etika v rozhodovaní a riadení ľudí, lebo práve tam sa rodí najviac etických dilem a tenzií. Prínosom je aj problematika etiky v líderstve ako ďalšieho kvalitatívneho a vývojového stupňa v Manažérskej etike.

Prílohu tvoria morálne dilemy, ktoré sú určené na premýšľanie, vlastné otestovanie morálnej inteligencie a vyriešenie.

Stiahnite si e-knihu zadarmo (pdf)

Množstvo

978-80-8152-767-8

Základné informácie:

Spôsob publikovania:
E-kniha (pdf)
Autor:
Marián Bednár
Typ dokumentu:
učebnica
Počet strán:
111
Dostupné od:
25.09.2019
Rok vydania:
2019
Vydanie:
1. vydanie
Jazyk publikácie:
slovenčina
Fakulta UPJŠ:
Filozofická fakulta
- Zadarmo na stiahnutie

Produkty v rovnakej kategórii: 16

Úvod do klinickej psychológie

E-kniha

E-kniha

Monika Hricová

Úvod do klinickej psychológie je koncipovaný ako učebný text. Je určený primárne študentom psychológie na bakalárskom stupni štúdia. Publikácia ponúka základné vedomosti potrebné v pri štúdiu klinickej psychológie. Predstavuje teoretický základ pre nasledujúce predmety Klinická psychológia, Psychodiagnostika a Psychoterapia v magisterskom stupni štúdia.

Text je rozdelený do dvoch častí. Prvá časť sa venuje všeobecným otázkam klinickej psychológie: jej obsahu, histórii, profesionálnej náplni praxe klinického psychológa, teóriám vzniku a klasifikáciám psychických porúch, či špecifikám výskumu v klinickej psychológii. Nezabúda na témy etickej práce a podmienky vzdelávania budúcich klinických psychológov. Druhá časť sa zameriava na problematiku klinicko-psychologickej práxe v psychodiagnostike, špecifíká klinicko-psychologickej práce s pacientom so somatickým ochorením a zdravotným postihnutím. Publikácia sa nevenuje popisu psychopatológie, psychodiagnostiky a psychoterapie psychickým porúch.

Cieľom publikácie je oboznámiť študentov so základnými všeobecnými poznatkami nevyhnutnými pre budovanie vedomostí v oblasti klinickej psychológie a jej praxe. Ponúknuť nevyhnutný teoretický a praktický základ pre nadväzujúce klinicko psychologické predmety a nadväzujúce štúdium v tejto oblasti.

Stiahnite si e-knihu zadarmo (pdf)

V priestoroch jazyka a literatúry

9,05 €
Dostupnosť: 10 Na sklade

Ivica Hajdučeková (ed.)

Recenzovaný zborník z interného seminára KSSFaK FF UPJŠ konaného pri príležitosti životného jubilea prof. PhDr. Jána Sabola, DrSc., 26. marca 2009 je prvým spoločným počinom jazykovednej, literárnovednej a mediálnej orientácie novovzniknutej katedry. Po slávnostnom príhovore dekana FF UPJŠ prof. PhDr. J. Gbúra, CSc., je uvedená prednáška jubilujúceho prof. PhDr. Jána Sabola, DrSc. Vzťah segmentov a suprasegmentov v zvukovej rovine. Ďalej sú do dvoch častí JazykLiteratúra rozdelené príspevky jednotlivých členov katedry, ale aj prvých doktorandov. Tematický záber roztvára najprv problematiku jednotlivých rovín jazyka (zvukovú stránku jazyka, experimentálnu fonetiku, dialektológiu, morfológiu aj lexikológiu), potom literárnovedných disciplín (verzológie, genológie, metodológie, textovej semiotiky) aj mediológie.

Rozvíjanie nadania a tvorivosti

E-kniha

E-kniha

Margita Mesárošová

Nadanie a tvorivosť predstavujú úzko prepojené fenomény, ktorým je venovaná pozornosť v rôznych kontextoch z pozície rôznych vedných disciplín. Psychológovia dlhodobo pracujú na poznávaní nadania a tvorivosti, ako aj ich rozvíjania prostredníctvom vedeckých metód, aby poskytli kvalitné podnety pedagógom, rodičom, študentom, ale aj politikom s cieľom rozvíjať potenciál nadanej a tvorivej osobnosti. Učebný text ponúka informácie o podstate nadania a tvorivosti, o modelových prístupoch, ktoré sa využívajú pri ich identifikácii, rozvíjaní a podporovaní s akcentom na psychologické aspekty. Okrem teoretických poznatkov sú v texte zaradené aj cvičenia rôzneho druhu – aktivity na sebapoznávanie, aktivity zamerané na rozvoj, riešenie prípadových štúdií, otázky a úlohy na riešenie. Učebný text je určený študentom psychológie a záujemcom o problematiku nadania a tvorivosti.

Stiahnite si e-knihu zadarmo (pdf)

Vybrané kapitoly z dejín Grécka a Ríma

E-kniha

E-kniha

Milan Olejník

Dejiny antického Grécka a Ríma sú kulmináciou úspechov, ktoré dosiahli staroveké civilizácie v politickej, hospodárskej a spoločenskej sfére, v poznaní človeka a sveta a v umení. Gréci ako prví v dejinách ľudstva dokázali vytvoriť systém, v ktorom určitá časť spoločnosti – plnoprávni občania, mala možnosť slobodne rozhodovať o politickom a dianí, mohli voliť a byť zvolení do úradov rámci daného politického systému a mali právo diskutovať o otázkach dotýkajúcich sa života komunity.

Vysoký stupeň vzdelanosti a hľadanie racionálneho vysvetlenia prírodných javov, umožnili Grékom dosiahnuť úroveň poznania, ku ktorej sa európske národy dopracovali až v novoveku. Úspechy Grékov v sochárstve, architektúre i v literatúre sú dodnes inšpiráciou.

Napriek odstupu viac než dvoch tisícročí sú nám svojim myslením a konaním blízki, rozumieme ich víťazstvám i porážkam a sú v mnohom zdrojom poučenia aj dnes.

Stiahnite si e-knihu zadarmo (pdf)

Intervenčný program starostlivosti o seba pre...

E-kniha

E-kniha

Margita MesárošováMiroslava KöverováSoňa Lovašová

Intervenčný program na podporu starostlivosti o seba pre pomáhajúce profesie s názvom Ako sa o seba starám? vznikol v rámci riešenia výskumnej úlohy APVV14-0921 „Starostlivosť o seba ako faktor vyrovnávania sa s negatívnymi dôsledkami vykonávania pomáhajúcich profesií“. Jeho špecifikum spočíva v tom, že bol vytvorený na základe konkrétnych výskumných výstupov samotných autorov programu a projektu.

V prvej kapitole autorky ponúkajú pohľad na prípravu intervenčného programu so zdôvodnením teoretických východísk, metód a špecifík účastníkov programu. Poskytujú tiež prehľad výskumov efektivity rozmanitých intervenčných programov zacielených na redukciu negatívnych dôsledkov pomáhania a posilňovanie starostlivosti o seba a iných pozitívnych efektov vykonávania pomáhajúcej profesie. Ďalšie kapitoly sú zamerané na podrobnú analýzu a zhodnotenie efektivity intervenčného programu Ako sa o seba starám? a jeho komparáciu s efektivitou iných programov, ktoré boli rôzne zamerané, určené rôznym populáciám pomáhajúcich profesionálov, ako aj mali odlišné teoretické a praktické zacielenie a základy. Väčšina týchto výskumov preukázala iba v ojedinelých prípadoch pozitívne zmeny, a to vďaka rôznym metodologickým nedostatkom, často spojených s praktickou aplikáciou.

To, čo diferencuje intervenčný program prezentovaný v tejto monografii, je účasť pomáhajúcich profesionálov aktívne vykonávajúcich prax v sociálnej oblasti, oproti väčšine intervenčných programov zostavených a overovaných pre študentov týchto profesií. Študentská populácia, ako ľahšie prístupná pre výskumníkov, umožňuje kvalitnejšiu metodológiu, zahrnúť väčší počet účastníkov, ako aj experimentálnu manipuláciu a vyváženie skupín. V prípade účastníkov overovania programu Ako sa o seba starám? išlo o praktikov, ktorí sú zapojení v každodennom pracovnom procese a tréning absolvovali vo svojom pracovnom voľne, čo kládlo vysoké nároky na zladenie ich pracovných, osobných úloh. Domnievame sa, že tie dôsledky, ktoré sme v rámci overovania efektivity prezentovaného intervenčného programu odhalili, nie vždy boli jasne matematicky uchopiteľné, ale boli zrejmé z individuálnych spätných väzieb.

Predkladáme text tejto monografie odbornej verejnosti, s cieľom poukázať na prínosy, limity intervenčného programu, ako aj inšpirovať výskumníkov a praktikov k ďalšej práci v tejto oblasti.

Autorky

Stiahnite si e-knihu zadarmo (pdf)

Doktorandské miscelaneá 7

E-kniha

E-kniha

Lukáš Šutor

Siedmy zväzok Doktorandských miscelaneí vznikal v tohtoročnej špecifickej výskumnej a pedagogickej situácii, ktorá mu predurčila charakter nekonferenčného zborníka.

Predchádzajúce dva ročníky nadviazali - v Jesennej škole doktorandov FF UPJŠ v Košiciach – na tradíciu domácich vedeckých podujatí (najprv seminárov, neskôr konferencií), čím pred publikovaním vytvárali možnosť overiť si ucelenejšie vedecké závery pred rôznorodejším auditóriom nielen skúsenejších pedagógov, ale aj výskumníkov z vlastnej generácie. Táto fáza sa pri vzniku publikácie zúžila na komunikáciu medzi školiteľom/posudzovateľom a doktorandom. Neznamenalo to však automaticky menej intenzívny dialóg. Mnohé príspevky prechádzali zaujímavými zmenami a variáciami.

Výsledné štúdie odzrkadľujú okrem stupňa rozpracovania dizertačných prác často aj záujem mladých vedcov o konkrétne problematiky, ktoré majú potenciál samo-statných výskumov. Koniec-koncov si na ich odskúšanie zvolili práve náš domáci zborník.

Stiahnite si e-knihu zadarmo (pdf)

Prístup zameraný na človeka

E-kniha

E-kniha

Beata Gajdošová

Nedá sa byť v kontakte s prístupom orientovaným na človeka a nebyť ním ovplyvnený. Carl Random Rogers bol a je vnímaný aj v súčasnosti ako jeden z najvplyvnejších psychológov 20. storočia (Cook, et al., 2009).

Ako prvý psychológ bol počas svojho života odmenený Americkou psychologickou asociáciou dvakrát; v roku 1957 za prínos vo výskume na poli psychoterapie a v roku 1973 za význačný profesionálny prínos. Vyvinul vlastný psychoterapeutický prístup, terapiu zameranú na klienta, kde na rozdiel od existujúcich psychoterapeutických prístupov má liečivú silu samotný vzťah medzi klientom a terapeutom a nie aplikujúca metóda.

Rogers a jeho spolupracovníci boli prví, ktorí nahrali, prepísali a spublikovali kompletné prípady terapeutických rozhovorov a spustili systematický výskum na poli psychoterapie. Použitím pojmu klient namiesto pacient s hľadaním zdrojov zmeny vo vnútri človeka vytvoril nemedicínsky model pomoci ako súčasť pomáhajúcich profesií (Capuzzi, Gross, 2001). Rogersom vytvorená teória self je teóriou, ktorá je vkladaná do mnohých súčasných textov psychológie (Cloninger, 2003; Feist, Feist, 2001; Ryckman, 2004).

Stiahnite si e-knihu zadarmo (pdf)

Edukácia, roč. 4, č. 1/2021

E-kniha

E-kniha

Renáta Orosová

Stránka časopisu ˃˃˃

Vedecko-odborný časopis Edukácia je zameraný na problematiku vzdelávania a výchovy v oblasti základného, stredného a vysokého školstva. Zreteľ kladie na súčasný stav a perspektívy edukačnej praxe, aktuálne aspekty pregraduálnej prípravy učiteľov, sociálnej pedagogiky, špeciálnej pedagogiky, ako aj pedagogické a psychologické aspekty výchovy v základných výchovných inštitúciách z pohľadu širokej pedagogickej verejnosti. Je určený vedeckým pracovníkom, mladým vysokoškolským učiteľom, doktorandom, ako aj odborným a pedagogickým pracovníkom, s cieľom prezentovať trendy v edukácii a vyvolať diskusiu k aktuálnym otázkam prezentovaných oblastí výchovy a vzdelávania.

Stiahnite si e-knihu zadarmo (pdf)

Doktorandské miscelaneá 6

E-kniha

E-kniha

Lukáš Šutor (ed.)

Aktuálny, šiesty zväzok Doktorandských miscelaneí tvorí osem príspevkov zo štyroch študijných programov, pričom na dvoch príspevkoch participovali aj autori mimo doktorandského štúdia. Vzhľadom na obmedzenie rozsahu jednotlivých príspevkov a osobitosť výskumov si autori zvolili rôznu šírku a hĺbku prezentácie dizertačných tém. Niektoré príspevky predstavujú úvod do problematiky, iné ponúkajú zhrnutie doterajších výsledkov a ďalšie sa koncentrujú na podrobnú analýzu parciálneho problému. Tieto tri prístupy nemusia prezrádzať len fázu výskumu, v ktorej sa doktorand nachádza, ale aj jeho možné výskumné priority.

Hlavným menovateľom všetkých čísel zborníka ostáva medziodborová rôznorodosť, v ktorej možno sledovať istú kontinuitu. Špecifické sú témy, ktoré sa objavujú pravidelne. V týchto prípadoch je popri striedajúcich sa doktorandoch kľúčový školiteľ (v pozícii spoluautora) a jeho výskumné zameranie/projekt, na ktorom doktorandi participujú. Toto rozvíjanie výskumnej kontinuity vidíme najmä v príspevkoch z odboru sociálnej práce.

Stiahnite si e-knihu zadarmo (pdf)

Psychológia práce a organizácie 2018 -...

E-kniha

E-kniha

Pavol KačmárJozef BavoľárLadislav Lovaš (eds.)

Publikácia predstavuje výber príspevkov, prezentovaných na vedeckej konferencii Psychológia práce a organizácie 2018, ktorá sa uskutočnila 23-24. mája 2018 v Košiciach. Témou tohto, už 17. ročníka, bola: Minulosť, prítomnosť a výzvy do budúcnosti. Všetky príspevky prešli recenzným konaním.

Stiahnite si e-knihu zadarmo (pdf)

Slovensko-maďarské vzťahy v čase

E-kniha

E-kniha

Ján Sabol ml.- Lena Ivančová (eds.)

Zborník príspevkov z historicko-kulturologickej vedeckej konferencie konanej 7. mája 2024 v Košiciach

Zborník príspevkov z historicko-kulturologickej vedeckej konferencie Slovensko-maďarské vzťahy v čase pokrýva široké spektrum historických, kulturologických, literárnovedných, teatrologických, mediálnych, politických i sociálnych aspektov slovensko-maďarských vzťahov a poskytuje tak hlbší pohľad na ich vnútornú kontinuitu a dynamiku. Jednotlivé vedecké príspevky hodnotia vplyv histórie a vzájomnej koexistencie na divadlo, literatúru, film i ďalšie tvorivé prejavy. Zborník koncepčne vyzdvihuje dôležitosť interdisciplinárneho prístupu k štúdiu slovensko-maďarských vzťahov. Potvrdzuje význam dialógu a tvorivej spolupráce medzi národmi, kolektívmi, jednotlivcami.

Stiahnite si e-knihu zadarmo (pdf)

Rodový aspekt v slovenskej literatúre na...

E-kniha

E-kniha

Ivica Hajdučeková

Bilingválna učebnica Rodový aspekt v slovenskej literatúre na prelome 19. a 20. storočia s podtitulom Interpretačné etudy bola vypracovaná v rámci projektu KEGA č. 020UPJŠ-4/2013 (vedúci: prof. PhDr. Ján Gbúr, CSc.). Samotnému úsiliu v rámci grantového projektu predchádzala prierezová sonda do literatúry realizmu a moderny, ktorá preukázala nosnosť využitia analytickej kategórie rodu vo výskume literatúry. Na základe úvodných interpretačných vstupov, ktoré čerpali z interdisciplinárnych podnetov filozofie, sociológie aj historiografie, sme už mohli predvídať, čo ďalšie texty prinesú, a tak stanoviť hypotézu literárnovedného výskumu. Medzitým sa stále neodbytnejšie vynárala otázka, kam sledovaná rodovosť smeruje. Preto sme si v rámci prvej fázy výskumu zvolili netradičný postup a nazreli sme do súčasnej literatúry, tvoriac tak zámerný presah na osi času. V prózach Z. Kepplovej a U. Kovalyk sa nám do problematiky rodu ponúklo viacero osobitých impulzov. Po nich sme sa pristavili pri slovenskom prozaikovi z medzivojnového obdobia, a to M. Urbanovi, tvoriac tak vo výskume rodovosti ďalší vývinový medzičlánok. Po krátkom exkurze sme sa napokon vrátili do obdobia prelomu 19. a 20. storočia, do ktorého sme náš záujem o rodový aspekt na materiáli slovenskej prózy ukotvili.

Pri vstupe do obdobia realizmu a moderny sme si stanovili, že náš pohľad bude zameraný na komplexné skúmanie mužsko-ženských vzťahov v tvorbe autorov a autoriek píšucich na konci 19. a v prvých dvoch desaťročiach 20. storočia. Postupne sme analyzovali prózy zakladajúcej generácie realizmu aj neskorého realizmu, a to M. Kukučína a J. Čajaka, J. G. Tajovského, J. Jesenského, E. M. Šoltésovej, T. Vansovej, Ľ. Podjavorinskej, B. S. Timravy, a taktiež H. Gregorovej a Ľ. Groeblovej ako reprezentantiek slovenskej literárnej moderny.

Prostredníctvom bilingválnej učebnice chceme napomôcť, aby sa inovatívna, rodovo podmienená interpretácia slovenskej prózy z obdobia realizmu a moderny, ako súčasť tradície slovenskej literatúry, dostala spolu s aktuálnymi poznatkami literárnej vedy do širšieho povedomia záujemcov aj za hranicami Slovenska.

Stiahnite si e-knihu zadarmo (pdf)

Interpretácia filmového diela

E-kniha

E-kniha

Ján Sabol

Literárna, ale predovšetkým filmová tvorba sa za posledné obdobie dostala do nových, takpovediac až, kultúrno-antropologických súvislostí. Tak, ako sa vyvíjala technologická báza nového umenia, menila sa aj jeho pozícia, ale aj charakter v sociálno-kultúrnom kontexte existencie človeka a spoločnosti.

Film a mediálny svet v širšom kontexte už nie je len doménou umenovedných, poprípade mediálnych disciplín, ale dostáva sa do širšieho rámca skúmania sociálno-kultúrno-antropologických vedných disciplín. Čoraz častejšie je človek konfrontovaný s novým fenoménom virtuálneho sveta, virtuálnej dimenzie, ktorá práve prostredníctvom neho, jeho konaním a myslením ovplyvňuje samotnú reálnu skutočnosť.

Stiahnite si e-knihu zadarmo (pdf)

Sebareflexívny pedagogický denník

E-kniha

E-kniha

Renáta OrosováKatarína PetríkováLucia Diheneščíková

Na základe analýzy sebareflexívnych kompetencií študentov učiteľstva, zistení názorov cvičných učiteľov a ich následných odporúčaní a vychádzajúc z kompetencií orientovaných na žiaka a kompetencií orientovaných na edukačný proces sme vytvorili protokol implementácie sebareflexívnych metód, t. j. sebareflexívny pedagogický denník, ktorý predstavuje inováciu metód rozvoja sebareflexívnych kompetencií študentov učiteľstva v praktickej profesijnej príprave, konkrétne sebareflexívneho náčuvu, sebareflexívneho rozhovoru a sebareflexívneho pozorovania.

Sebareflexívny pedagogický denník je výstupom riešenia grantového projektu VVGS „Inovácie metód rozvoja sebareflexívnych kompetencií študentov učiteľstva v praktickej profesijnej príprave“. Predstavuje inovatívnu a kreatívnu odbornú textovú pomôcku nielen pre študentov učiteľstva, ale rovnako aj pre vysokoškolských pedagógov praktickej profesijnej prípravy a cvičných učiteľov zo základných a stredných škôl. Jeho anglická verzia ponúka možnosti využitia v rámci študijných pobytov študentov učiteľstva v zahraničí. Zároveň je prostriedkom transparentnosti a jednotnosti v praktickej profesijnej príprave študentov učiteľstva, a to so zreteľom na rozvoj sebareflexívnych kompetencií.

Stiahnite si e-knihu zadarmo (pdf)

VARIA XXXI

E-kniha

E-kniha

Lucia Jasinská

Tradícia organizovania kolokvií na Slovensku už štandardne prináleží vždy inému akademickému slovakistickému pracovisku. Jeho XXXI. ročník sa realizoval pod organizačnou taktovkou Katedry slovakistiky, slovanských filológií a komunikácie Filozofickej fakulty UPJŠ v Košiciach, ako aj košickej pobočky Slovenskej jazykovednej spoločnosti a Slovenskej jazykovednej spoločnosti pri Jazykovednom ústave Ľ. Štúra SAV, v. v.i. V univerzitných priestoroch Učebno-výcvikového zariadenia Danišovce sa počasdvojdňového podujatia stretli nádejní mladí jazykovedci nielen zo Slovenska, ale aj z Českej republiky. Výstupom kolokvia mladých jazykovedcov býva najprv zborník abstraktov, publikovaný už v čase realizovania podujatia, a neskôr zborník príspevkov ako pripomienka tejto udalosti a tiež ako odraz vedeckých záujmov mladých lingvistov. Kolokvialisti prezentovali svoje príspevky venované výskumným problémom z rôznych oblastí jazykovedy, a to z oblasti korpusovej lingvistiky, onomastiky, morfológie, dialektológie, syntaxe, štylistiky, lexikológie, frazeológie aj didaktiky, niektorí dokonca s presahom do literárnych textov.

Stiahnite si e-knihu zadarmo (pdf)

Psychológia starších dospelých a poradenstvo...

4,76 €
Dostupnosť: 87 Na sklade

Stanislav Hvozdík 

Obdobie staršej dospelosti je aj pre psychológiu príležitosť urobiť syntézu svojej prírodovednej tradície a filozofickej tradície. Psychológia sa takto môže lepšie napojiť na mentálnu prácu ľudí žijúcich toto vekové obdobie staršej dospelosti usilujúcich v rozličnej miere o  komplexicitu vo svojom živote. Psychológia môže pomôcť tomuto úsiliu, pretože celistvosť človeka je aj programom jej rozvoja. Publikácia rozpoznáva seniora  nie len ako objekt, ale aj ako subjekt usilujúci o svoju podmetovosť na jeho celoživotnej ceste. Priatie veku hľadá svoje optimálne vyjadrenie a je možné najmä v súvsťažností psychologického a spirituálneho vývinu človeka. Psychológia staršieho človeka objavuje starobu nie ako totalitu vyraďujúcu človeka  z cyklu života, ale ako obdobie výberu pre život dôležitých domén spojených s preladením do vnútra, ktoré doceňuje pokoj. V tejto optike sa selektujú veci a javy tak aby nerušili, ale harmonizovali. To nie je odmietnutie vonkajšieho, ale rozlíšenie kedy dáva zmysel. Staroba preveruje aj spoločnosť , verejnosť, ktorá by mala odrážať úroveň procesov starostlivosti o duševno. Aby svet urobilo užitočným pre človeka, ale je aj dôvodom ako to vyjadril Patočka samotnej starostlivosti o toto duševno. Pozícia starého človeka v spoločnosti je obrazom toho akú váhu spoločnosť prikladá duševnému životu ľudí. Publikácia prináša poznatky psychologickej povahy o tomto vekovom období a v špeciálnej časti informácie okolo pomáhania a poradenstva. 

Autor

Používame cookies

Súbory cookie a ďalšie technológie sledovania používame na zlepšenie vášho zážitku z prehliadania našich webových stránok, na to, aby sme vám zobrazovali prispôsobený obsah a cielené reklamy, na analýzu návštevnosti našich webových stránok a na pochopenie toho, odkiaľ naši návštevníci prichádzajú.