0
Cart
Custom content
<p>This is custom content</p>

14.česko-slovenská študentská vedecká konferencia vo fyzike

E-kniha

Adriana Zeleňáková - Zuzana Ješková - Adela Kravčáková - Gabriela Fabriciová - Erik Čižmár - Róbert Tarasenko - Jaroslava Szűcsová - Ľuboš Nagy (eds.)

Zborník obsahuje abstrakty príspevkov účastníkov 14. česko - slovenskej študentskej vedeckej konferencie vo fyzike, ktorá sa konala 2.-3.mája 2024 na PF UPJŠ v Košiciach.

Stiahnite si e-knihu zadarmo (pdf)

Množstvo

978-80-574-0307-4

Základné informácie:

Spôsob publikovania:
E-kniha (pdf)
Zostavovatelia:
Adriana Zeleňáková - Zuzana Ješková - Adela Kravčáková - Gabriela Fabriciová - Erik Čižmár - Róbert Tarasenko - Jaroslava Szűcsová - Ľuboš Nagy
Typ dokumentu:
zborník abstraktov
Počet strán:
28
Dostupné od:
05.06.2024
Rok vydania:
2024
Vydanie:
1. vydanie
Jazyk publikácie:
slovenčina, čeština
Fakulta UPJŠ:
Prírodovedecká fakulta
- Zadarmo na stiahnutie

Produkty v rovnakej kategórii: 16

Návody na praktické cvičenia z biotechnológie

E-kniha

E-kniha

Danica Sabolová

Tento vysokoškolský učebný text je určený pre poslucháčov Prírodovedeckej fakulty UPJŠ v Košiciach, ktorí si zapísali praktické cvičenia z Biotechnológie, ale aj všetkým ostatným študentom, ktorí majú záujem zoznámiť sa s praktickými aplikáciami biotechnológií.

Cieľom praktického kurzu je zoznámiť študentov so základnými biotechnologickými metódami a ich aplikáciami. Poslucháči si v praxi overia teoretické poznatky získané na prednáškach z Biotechnológie ako je priebeh fermentačných procesov, výroba vína, príprava kyslomliečnych výrobkov a syrov, príprava kultivačných médií, očkovanie a kultivácia mikroorganizmov atď. Súčasťou praktických cvičení je aj využívanie analytických a spektrálnych metód, ktoré sú neoddeliteľnou súčasťou biochémie.

Skriptá sú vydávané iba v elektronickej podobe a sú sprístupnené na webovej stránke univerzity: http://kosice.upjs.sk/~kbch/sk, z dôvodu, že stále sa bude dať aktualizovať a modernizovať obsah laboratórnych úloh.

Stiahnite si e-knihu zadarmo (pdf)

Bibliography of the amphibian and reptile...

E-kniha

E-kniha

Marcel UhrinDavid JandzikAndrej ČerňanskýMichal RindošBlanka LehotskáStanislav DankoJán KautmanPeter MikulíčekPeter UrbanDaniel Jablonski

Bibliografie poskytujú základné vedecké informácie, ilustrujú kvalitu a intenzitu výskumu v konkrétnej téme, oblasti alebo čase a tak pomáhajú budovať kultúrno-historický pohľad na spoločenské ocenenie vedomostí a vzdelania. Poskytujeme tu bibliografiu herpetologického výskumu v regióne Slovenska medzi rokmi 1791 a 2017. Zozbierali sme 2 183 referencií od 1 453 rôznych autorov, ktoré pokrývajú všetky druhy obojživelníkov (18) a plazov (13), ktoré sa vyskytujú na Slovensku, a navyše aj obojživelnícke a plazové taxóny vyskytujúce sa v 94 ďalších krajinách.

Väčšina príspevkov bola publikovaná v populárnych časopisoch a neindexovaných časopisoch, zatiaľ čo len asi 12 % všetkých referencií predstavujú vedecké články z časopisov indexovaných v relevantných vedeckých databázach. Rozsah štúdia obojživelníkov a plazov sa líšil v rôznych obdobiach v rámci zvoleného časového rámca. Je však zrejmé, že v oblasti herpetológie došlo k zjavnému zintenzívneniu, najmä v druhej polovici 20. storočia. Hoci bolo len málo profesionálov špecializujúcich sa na herpetológiu, dôležitú úlohu v podpore výskumu a ochrany obojživelníkov a plazov na Slovensku hrali mimovládne organizácie a amatéri. Najčastejší typ herpetologických údajov v odkazovanej literatúre pochádza z faunistického výskumu, nasledovaný ochranou a všeobecnými informáciami o herpetofaune, pričom väčšina článkov publikovaných v indexovaných časopisoch pochádza z oblastí paleontológie, fylogeografie a populáčnej genetiky.

Prezentovaná bibliografia je prvým krokom k vytvoreniu pevnej základne pre budúci systematický herpetologický výskum v krajine a strednej Európe.

Stiahnite si e-knihu zadarmo (pdf)

The 4th International Conference on...

E-kniha

E-kniha

Jana ShepaIvana Šišoláková (eds.)

Zborník abstraktov zo 4. ročníka medzinárodnej konferencie Nanomaterials: Fundamentals and Applications (NFA) 2020 je súhrnom príspevkov účastníkov konferencie. Na konferencii odznejú tri pozvané prednášky a osem prihlásených prednášok. Táto konferencia je nástrojom pre vytvorenie dialógu medzi odborníkmi v oblasti nanomateriálov, ich použitia a celkovej aplikácie v rôznych oblastiach. Príspevky v zborníku sú tematicky rozdelený do 6 oblastí. Všetky príspevky sú vysoko odborné a zaujímavé a môžu prispieť ďalšej tvorivej vedeckej práci.

Stiahnite si e-knihu zadarmo (pdf)

Cvičenia z biochémie mikroorganizmov

E-kniha

E-kniha

Mária Kožurková

Tieto vysokoškolské učebné texty sú určené poslucháčom prvého ročníka magisterského štúdia na Prírodovedeckej fakulte UPJŠ v Košiciach. Rozsah a náplň prác zahrnutých v týchto skriptách vychádza hlavne z časových a priestorových možností s prihliadnutím na materiálovú náročnosť prác.

Cieľom týchto skrípt je naučiť študentov základné mikrobiologické techniky a ukázať im význam mikroorganizmov v bežnom živote a ich dôležitú úlohu v prírode. Cvičenia sú zamerané tak, aby si študenti zvýšili svoju technickú zručnosť, naučili sa pracovať podľa bezpečnostných zásad.

Text je rozdelený do 13 častí. V úvode každej z nich je uvedená teória k precvičovanej téme. V prílohe je návrh na vypracovanie protokolov k jednotlivým cvičeniam.

Stiahnite si e-knihu zadarmo (pdf)

Študentská vedecká konferencia PF UPJŠ 2018

E-kniha

E-kniha

Katarína Cechlárová (ed.)

V roku 2018 sa Študentská vedecká konferencia konala dňa 18. apríla 2018 v 16 sekciách v odboroch biológia a ekológia, chémia, fyzika, geografia, matematika, informatika a ich odborové didaktiky. Prihlásených príspevkov študentov bakalárskeho a magisterského štúdia bolo 110. Okrem nich mimo súťaže vystúpilo 8 stredoškolákov, ktorí už v tomto mladom veku navštevujú našu alma mater, pracujú v našich laboratóriách a pod vedením našich zanietených učiteľov sa pripravujú na svoje ďalšie štúdium. Súčasťou toho dňa bola aj programátorská súťaž a súťaž IHRA v troch kategóriách, kde okrem študentov PF UPJŠ súťažili žiaci základných a stredných škôl.

Abstrakty príspevkov Študentskej vedeckej konferencie presvedčivo dokumentujú, že študenti PF UPJŠ študujú svoj odbor nielen teoreticky, ale sa aj aktívne zapájajú sa do riešenia čiastkových vedeckých problémov, ktoré sú súčasťou výskumných zámerov na ústavoch PF UPJŠ. Tento zborník predstavuje aj určitý prehľad o vedeckej aktivite na fakulte, ktorý, veríme, bude zaujímavý aj pre širšiu verejnosť.

Stiahnite si e-knihu zadarmo (pdf)

Používame cookies

Súbory cookie a ďalšie technológie sledovania používame na zlepšenie vášho zážitku z prehliadania našich webových stránok, na to, aby sme vám zobrazovali prispôsobený obsah a cielené reklamy, na analýzu návštevnosti našich webových stránok a na pochopenie toho, odkiaľ naši návštevníci prichádzajú.