Povinné zverejňovanie informácií na komunálnej úrovni

Tlačená publikácia Povinné zverejňovanie informácií na komunálnej úrovni

bez ISBN

Autori:Viktória Adamov Kráľová - Peter Molitoris -Viktória Ferková - Frederika Fogašová
Rok vydania:2024
Dostupné od:29.06.2024
Typ dokumentu:príručka, komentár
Poznámka:Projekt VVGS-2023-2699 s názvom „Povinné zverejňovanie informácií na komunálnej úrovni“ vznikol vďaka finančným prostriedkom Vnútornej vedeckej grantovej schémy Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach.

Obec sa v zmysle právnej úpravy považuje za subjekt, ktorý je povinný zabezpečiť informovanie verejnosti prostredníctvom sprístupňovania informácií na žiadosť alebo prostredníctvom aktívneho zverejňovania informácií. Metodický manuál s názvom „Povinné zverejňovanie informácií na komunálnej úrovni“ vymedzuje postup obcí, identifikované problémové oblasti a odporúčania/príklady dobrej praxe v procese sprístupňovania informácií na základe žiadosti. Predkladaný manuál tiež upriamuje pozornosť na právne predpisy a informácie, s ktorými obce prichádzajú do kontaktu najčastejšie a ktoré sú v zmysle ich znenia povinné zverejňovať.