Syndrom vyhoření u sociálních pracovníků

Istifan Maroon

978-80-2620-180-9

Autor:Istifan Maroon
Preklad:Kateřina Lepičová
Rok vydania:2012

Teorie, praxe, kazuistiky

Publikace rozebírá problematiku vyhoření u specifické skupiny pracovníků, která je zaměřena na práci s jedinci i se skupinami v obtížných situacích. Z toho také plyne vysoké riziko vzniku syndromu vyhoření a neschopnosti podávat odpovídající výkon v dané profesi – pomoci jiným. Tento text je o sociálních pracovnících a pro sociální pracovníky, aby uměli rozpoznat jednotlivé prvky, fáze, dynamiku multidimenzionálního procesu, jímž vyhoření je. Náležité části jsou věnovány prevenci, podpoře, systémům měření, diagnostice, supervizi. Vše je doloženo v kazuistické kapitole, po níž následuje rozsáhlý seznam odborné literatury. Istifan Maroon přednáší na univerzitě v Heidelbergu, Freiburgu, Haifě, od roku 2009 na Karlově univerzitě v Praze. Zabývá se supervizí sociální práce, syndromem vyhoření, problémovou rodinou apod. Z její publikační činnosti vybíráme např. Field Education in der Sozialen Arbeit, Becoming A Professional Social Worker.