Judikatúra vo veciach azylu

Autor:Jozef Harajdič
Rok vydania:2015
Typ dokumentu:príručka, komentár

Ďalšia publikácia z čitateľsky obľúbenej edície mapuje aktuálne rozhodnutia súdov v azylových veciach. Súčasná právna úprava problematiky azylu obsiahnutá v zákone o azyle v kontexte množstva medzinárodných zmlúv a dohovorov sa vyznačuje nejednoznačným a niekedy aj chýbajúcim výkladom pojmov.

Obsahom publikácie sú súdne rozhodnutia, ktoré slúžia ako interpretačné pomôcky k ustanoveniam zákona o azyle. Publikáciu tvoria pre slovenskú právnu prax relevantné rozhodnutia najmä Najvyššieho súdu Slovenskej republiky, prostredníctvom ktorých sa vyvíja azylové právo.

Z dôvodu prehľadnosti bola zozbieraná judikatúra kategorizovaná v súlade so systematikou zákona o azyle.

Predkladaná publikácia vychádza z cieľa poskytnúť čitateľom - advokátom, občianskym združeniam, študentom právnických fakúlt vysokých škôl v Slovenskej republike, ale aj laickej verejnosti - najdôležitejšie judikáty v oblasti azylu, slúžiace najmä na lepší a presnejší výklad jednotlivých ustanovení zákona o azyle. Môže byť tak prostriedkom riešenia mnohých problémov praxe.