Praktická kinezioterapia

Magdaléna Hagovská a kol.

978-80-8152-391-5

Autor:Magdaléna Hagovská
Spoluautori:Petra Kolcunova, Naďa Mihalečková, Andrea Bérešová, Zuzana Repková
Rok vydania:2016
Vydanie:1.vydanie
Fakulta:Lekárska fakulta UPJŠ
Klinika:Klinika fyziatrie, balneológie a liečebnej rehabilitácie

Vysokoškolská učebnica Praktická kinezioterapia je určená fyzioterapeutom v rámci pregraduálneho, ale aj postgraduálneho vzdelávania. Je komplexne prepracovanou, opravenou a rozšírenou publikáciou pôvodného textu skrípt Najčastejšie používané liečebné metodiky pre fyzioterapeutov (Hagovská, Mihalečková, 2012).
Fyzioterapia sa dotýka takmer všetkých základných klinických odborov. Z toho vyplýva, že fyzioterapeuti by mali ovládať základné poznatky o špeciálnych metódach, ktoré sa zaoberajú fyzioterapiou vertebrologických a neurologických pacientov, pacientov s ortopedickým ochorením, s gynekologickými a urologickými problémami, a pacientov s psychosomatickou diagnózou. Väčšina popísaných najznámejších 44 liečebných metód obsahuje obrázkovú prílohu, na základe ktorej študenti dokážu lepšie pochopiť uvádzané techniky a predísť chybnému vykonávaniu jednotlivých techník.

Autori

Odporúčame