Trénink mistrů improvizace

978-80-247-5231-0

Autor:Martin Vasquez
Rok vydania:2015

Přinášíme vám hry k tréninku improvizace v mluveném projevu, prezentacích, ve veřejném vystupování a v mezilidské komunikaci. Tuto knihu jistě ocení všichni fanoušci improvizace, ale i ti, kteří veřejně vystupují, pracují v kreativních profesích, vyučují nebo lektorují, a studenti uměleckých škol. Improvizační cvičení jsou jako recepty. Na papíře vypadají strašně nudně. A co hůř, nedá se k nim připojit lahodný obrázek jídla. Je to prostě souhrn slov a vět, takže když knihou listujete, nevidíte nic zajímavého. Jakmile se však do improvizačních cvičení se svými hráči, žáky nebo kolegy pustíte, zažijete mnohá dobrodružství. To, co se na papíře zdá být nudné, se během hry stává velkým zážitkem. A navíc vás mnohému naučí: jak být plně přítomný, pozorný a schopný reagovat. Tento soubor cvičení může samozřejmě sloužit také jako inspirace pro vaše tréninky komunikačních dovedností, teambuildingy nebo arteterapeutické skupiny, je však nutné podotknout, že nejlépe slouží samotnému tréninku.