Správne právo hmotné

Rok vydania:2020
VydavateľUPJŠ v Košiciach vydavateľstvo ŠafárikPress
Fakulta:Právnická fakulta UPJŠ
Katedra:Katedra ústavného práva a správneho práva

Popis

Všeobecná časť správneho práva hmotného poskytuje študentom právnickej fakulty rozsiahly komplex poznatkov, zásad, inštitútov a právnych noriem, tvoriacich základ pre existenciu a praktické fungovanie verejnej správy. Je predpokladom zvládnutia osobitnej časti správneho práva hmotného a následne správneho práva procesného. Učebnicu spracoval kolektív docentov správneho práva Katedry ústavného práva a správneho práva Právnickej fakulty Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach. Autori venovali starostlivosť aktuálnemu stavu teórie, vedy a praxe správneho práva v kontexte súčasného vývoja. Kde považovali za potrebné, zaradili do textu aj relevantné príklady v snahe napomôcť ľahšiemu pochopeniu niekedy zložitej teoretickej matérie. Text učebnice je rozdelený na osem kapitol, ktoré vo svojej postupnosti a vnútornom usporiadaní umožňujú samostatné a tvorivé osvojovanie si poznatkov o všeobecných inštitútoch správneho práva a verejnej správy v Slovenskej republike.