Oční propedeutika

na sklade

Autori:Jara Hornová
Rok vydania:2011

Publikace nabízí stručný přehled anatomie zrakového systému, popisuje jak fyziologické, tak i patologické nálezy. Seznamuje čtenáře se základními vyšetřovacími metodami, od anamnézy přes strukturální a funkční vyšetřování pacientů, až po základní ošetření pacienta. Podrobně jsou popisovány a dokumentovány běžné vyšetřovací postupy i funkční vyšetření. Oční propedeutika je určena zejména studentům lékařských fakult, ale i začínajícím očním lékařům. Je ale cennou pomůckou i pro praktické lékaře, pro středně zdravotnický personál očních oddělení, ale i pro studenty příbuzných nelékařských bakalářských oborů. Recenzovali: prof. MUDr. Rudolf Autrata, CSc., MBA, prof. MUDr. Jarmila Boguszaková, DrSc.