Klíšťová encefalitida

na sklade

Autor:Daniel Růžek
Rok vydania:2015

Klíšťová encefalitida je virové infekční onemocnění se závažným průběhem i následky. Autorský kolektiv našich předních odborníků (virologové, parazitologové a lékaři různých specializací) zde shrnují nejnovější poznatky o této nemoci a vytvářejí tak jedinečné komplexní dílo, které na domácím trhu dlouhodobě chybí. Čtenář najde v knize popis viru, ekologii, epidemiologie, klinické projevy, terapii, laboratorní diagnostiku a možnosti prevence onemocnění se zvláštním zřetelem na vakcinaci. Kniha je určena praktickým lékařům pro dospělé i děti, infektologům, neurologům, internistům, epidemiologům, virologům, parazitologům a vakcinologům. Ocení ji i studenti medicíny a přírodních věd. Klíčová slova: klíšťová encefalitida; virus klíšťové encefalitidy; neuroinfekce; klíšťata; arboviry.