Lékařská fyzika a biofyzika

Vojtěch Mornstein a kol.

978-80-210-8984-6

Autor:Vojtěch Mornstein
Autori:Vladan Bernard,Marek dostál, Ivo Hrazdíra, Vojtěch Monstein, Erik Staffa, Jaromír Šrámek, Daniel Vlk
Rok vydania:2018
Typ dokumentu:vysokoškolský učebný text (skriptá)

Učební text „Lékařská fyzika a biofyzika“ vychází z tradice učebnic psaných prof. Ivo Hrazdirou a jeho pokračovateli. Skládá se z částí obecných, které zahrnují popis struktury hmoty neživé i živé a vybrané kapitoly z termodynamiky. V dalších částech jsou na základě členění fyziky postupně vysvětlovány terapeutické a diagnostické aplikace jevů mechanických, akustických, termických, elektromagnetických, radiačních a optických. Zvláštní důraz je kladen na rizikové faktory spojené s těmito aplikacemi. Doplněný je výklad zpracování biosignálů a obrazové informace. Učební text je určen všem studentům lékařských a zdravotnických oborů, včetně biomedicínské techniky. Může být užitečnou pomůckou i pro studenty oborů veterinárních, farmaceutických a přírodovědných.