Diabetes mellitus a centrálny nervový systém

978-80-970969-0-8

Tlačená publikácia

21,82 €
21,82 € bez DPH


Kľúčové slová:

Ďalšie informácie

Autori:Martin Migra • Marián Mokáň
Rok vydania:2011
Vydanie:1. vydanie
Typ dokumentu:monografia
Jazyk publikácie:slovenčina
Počet strán:135

Popis

Dielo sa zaoberá vysoko aktuálnou problematikou postihnutia centrálneho nervového systému pri diabetes mellitus. Na hodnote mu pridáva aj skutočnosť, že danej tematike sa v českej a slovenskej literatúre komplexne nevenuje nijaká z odborných publikácií. Kniha je rozdelená do 12 kapitol, v ktorých systematickým spôsobom postupne rozoberá diabetické ochorenie a anatómiu mozgu s vymedzením základných pojmov, cez patogenetické mechanizmy poškodenia až po klinické prejavy a súvislosti s pridruženými ochoreniami ovplyvňujúcimi funkciu centrálneho nervového systému, ako aj terapeutické možnosti ovplyvnenia týchto patologických procesov. Kniha je určená predovšetkým pre postgraduálne štúdium a môže poslúžiť aj ako zdrojová literatúra pre ďalšiu vedeckú činnosť.

Diabetes mellitus je skupina metabolicko-endokrinných porúch charakterizovaných dysreguláciou v metabolizme glukózy na podklade absolútnej alebo relatívnej insuficiencie v sekrécii a účinku inzulínu...

Problematika poškodenia centrálneho nervového systému zahŕňa biochemické, endokrinologické, neurologické, psychiatrické a sociálne aspekty, pričom jednotlivé práce zväčša prinášajú len úzko špecifikovanú informáciu o konkrétnej poruche. Cieľom tejto publikácie je pokúsiť sa poskytnúť celistvú informáciu o zmenách centrálneho nervového systému a prispieť k zlepšeniu starostlivosti o pacientov s diabetes mellitus.

Možno vás zaujmú aj tieto publikácie